Završen Festival gejminga i pop kulture – Games.con

18.12.2017.

Univerzitet Metropolitan je bio jedan od učesnika na Festivalu gejminga i pop kulture Games.con, pod sloganom Levelovati se mora, koji je održan na Beogradskom sajmu.

Na jednom od najvećih festivala gejminga u regionu, Univerzitet Metropolitan je predstavio Fakultet informacionih tehnologija i studijski programRačunarske igre. Posetioci festivala su mogli da uživaju u bogatom sadržaju koji su studenti Univerziteta Metropolitan pripremili.

Studisjki program Računarske igre je idealan za sve koji uživaju u svim sferama gejminga, tako da su gosti festivala mogli da se upoznaju sa samim procesom nastanka video igara. Prezentovane su igrice koje su kreirali studenti UM-a. Takođe, studenti Dizajna interaktivnih medija su pokazali svim posetiocima našeg štanda na koji način nastaje dizajn jedne video igre i njenih likova.

Posebno interesovanje je izazvao VR, koji predstavlja budućnost gejminga, a za koji se naši studenti uveliko edukuju i pripremaju za buduće tržište gejming industrije na svetskom nivou.

U nastavku možete pogledati atmosferu sa Games.con festivala: