Trajanje kursa: 4 nedelje

Početak kursa: 12. Oktobar

Sadržaj: kurs je podeljen po modulima, početni/uvodni i 4 samostalna modula:

• 0 – Uvod,
  • 1 – Novčanici i transakcije,
  • 2 – Berze,
  • 3 – Rudarenje,
  • 4 – Regulativa i porezi.

Online nastava (sistem za e-učenje Univerziteta Metropolitan i konsultacije sa predavačem) je omogućena putem live stream-inga predavanja

Cena modula: 70 eur (Uvodni modul je BESPLATAN uz pohađanje 1 od 4 modula)

Cena celog kursa (5 modula): 220 eur
(student Metropolitana imaju 10% popusta na svaki uplaćeni modul, kao I dodatnih 10% ukoliko se opredele za ceo kurs)

Sertifikat Univerziteta Metropolitan po završetku kursa za polaznike koji su pohađali ceo kurs.

Mogućnost plaćanja i bitkoinom.

PRIJAVITE SE I NAUČITE KAKO DA PRIMENITE SVOJE ZNANJE.
UĐITE U SVE POPULARNIJI SVET KRIPTOVALUTA.
NE ČEKAJTE DA ČITATE O REVOLUCIJI, BUDITE DEO NJE.

ZAŠTO?

Bitkoin je valuta koja je postala vrednija od zlata prvi put u istoriji čovečanstva.

Postoji preko 2.200 različitih kriptovaluta na svetu.

Trenutna vrednost tržišta kriptovaluta je preko 260* milijardi dolara.

*Izvor: www.coinmarketcap.com/coins/ za dan 27.05.2019.

JEDINSTVEN KURS KOD NAS

Kurs polaznicima pruža jasno teorijsko znanje kao i spremnost da se nakon kursa konkretnije i samostalnije bave ovom oblašću.

Teoretski deo, koji ne podrazumeva predznanje, pruža razumevanje osnovnih teorijskih principa na kojima počivaju kriptovalute i blockchain tehnologija, razumevanje njihovog potencijala i mogućnosti za primenu.

Radionice su pripremljene tako da pružaju praktična znanja kad je u pitanju korišćenje kriptovaluta: kupovina, prodaja, slanje, primanje i skladištenje kriptovaluta, ali i rudarenje i trgovanje.

Šta ćete naučiti?

1. Evolucija novca sve do Bitkoina; istorija Bitkoina i njegove specifičnosti
  2. Trgovina Bitkoina: slanje, primanje, skladištenje bitkoina & praćenje bitkoin transakcija
  3. Kako rade berze: kupovina i prodaja kriptovaluta i načini formiranja cene kriptovaluta
  4. Rudarenje: kako se zarađuje bitkoin i kako se rudarenje menja
  5. Kako se kriptovalute uklapaju u postojeći finansijski i pravni sistem

PRIJAVI SE

Svim polaznicima predavač je na raspolaganju tokom celog kursa za konsultacije u prostorijama Univerziteta Metropolitan, preko Skype-a (u terminu prema dogovoru sa studentima), primenom pričaonice (četa) ili foruma predmeta koje nudi e-Learning sistem Univerziteta Metropolitan, kao i preko mail-a.

Cena 1 modula 70€
Cena kompletnog kursa 220€

Pojedinci Very Early Bird do 31. Avgusta
25% popusta*
Early Bird do 30. Septembra
15% popusta*
Popust se izražava kroz BTC koji se vraća polaznicima na dan uplate

*Studenti MET 10% dodatnog popusta
*Studenti MET 20% dodatnog popusta na kompletan kurs

Grupe Very Early Bird do 31. Avgusta Early Bird do 30. Septembra
2 osobe 28% popusta 18% popusta
3 osobe 31% popusta 21% popusta
4 osobe 34% popusta 24% popusta
5 osoba 37% popusta 27% popusta
Za veće grupe nas kontaktirajte
Popust se izražava kroz BTC koji se vraća polaznicima na dan uplate

Gostujući predavači

Predavači su renomirana imena u ovoj industriji kako regionalno tako i globalno. Pioniri u Srbiji koji i dalje imaju istu viziju kao i pre 7 godina – da što više ljudi nauči o blokčein tehnologiji, kriptovalutama i potencijalu nove revolucije koju sve to donosi.
Samo neki od predavača koji vas očekuju su:

Aleksandar Matanović

Master iz oblasti digitalnih valuta

Aleksandar Matanović je završio Master studije iz oblasti Digitalnih valuta, na Univerzitetu u Nikoziji, na Kipru. Osnivač je servisa za kupovinu i prodaju Bitkoina (ECD.rs), vlasnik CoinTelegraph franšize za Srbiju i jedan od osnivača „Bitkoin Asocijacije Srbije“ i “Srpske Blockchain Inicijative”.

Nikola Cvijović

Nikola Cvijović, nakon više od deset godina u IT industriji, 2011. godine počinje da se interesuje za kriptovalute i od tada se bavi izučavanjem ove oblasti. Kao diplomiranom ekonomisti i velikom zaljubljeniku u nove tehnologije, posebno mu je zanimljiv uticaj kriptovaluta na promenu svesti o novcu i primenu blokčein tehnologije u finansijama.

Marko Matanović

Marko Matanović je diplomirao Ekonomiju u Beogradu, nakon čega završava i master studije iz oblasti bisnisa i menadžmenta u saradnji sa HEC Univerzitetom. U kripto svet je prvo ušao kao zaljubljenik i korisnik, ali ubrzo zatim postaje deo tima prvog regionalnog servisa ECD.rs.

2009.
Prvi bitkoini nastali su u januaru 2009. Još uvek se ne zna ko je tvorac bitkoina.
U maju 2010., 2 pice su prodate za 10.000 bitkoina
2010.

U nekim delovima Švajcarske možete plaćati porez u bitkoinima.

U Japanu je bitkoin legalno sredstvo plaćanja.

Procesorska snaga bitkoin mreže je oko 7.500 puta veća od procesorske snage 500 najvećih svetskih superkompjutera zajedno!

Transakcije u kriptovalutama su skoro trenutne i skoro besplatne, bez obzira na iznos i udaljenost između pošiljaoca i primaoca.

Mnoge centralne banke planiraju stvaranje nacionalnih kriptovaluta.

IBM, J.P. Morgan, Intel, Sberbank, Samsung, Microsoft… samo su neke od kompanija koje rade na rešenjima baziranim na blockchain tehnologiji.