Studenti Modnog dizajna na specijalnoj ReKreacija: Shirts up izložbi u KC Gradu

19.04.2024.

Pod okriljem 53. Perwoll Fashion Week-a, u Kulturnom Centru Grad, pod nazivom ReKreacija: Shirts up! održana svojevrsna „prodajna“ izložba belih košulja.

Dizajnerski redizajnirane stare bele košulje, kojima je tim mladih talentovanih dizajnera, među kojima su bili i studenti Modnog dizajna Univerziteta Metropolitan – Emilija zdravković, Tijana Rračić i Stefan Đorđević, na čelu sa dizajnerkom i koordinatorkom programa održive mode na BFW-u Anom Trošić Trajković, udahnuo novi život i napravio unikatne modele, izazvale su veliku pažnju postilaca tako  da su svi eksponati razgrabljeni u roku od pola sata.

Izloženi modeli su napravljeni od doniraniih iznošenih belih košulja, čiji su vlasnici želeli da doprinesu našoj akciji popularisanja održive mode i cirkularne ekonomije. Dekonstrukcijom, drapiranjem, tehnikama manipulacije tekstila, bez korišćenja drugog materijala, ukrasa, bojenja, neutralni u smislu veličine i roda, napravili smo nove komade, koje smo izložili, a koje je bilo moguće „kupiti“, jednostavnom razmenom, vrednost smo izložili u komadima belih košulja, dakle, za jednu, dve ili tri stare bele košulje koje su posetioci doneli, mogli su da biraju unikatni dizajnerski model – objasnila je Ana Trošić Trajković, dizajnerka i autor ovog programa.

Čestitamo našim studentima, MET je ponosan na vas!