Studenti Univerziteta Metropolitan i ove godine obeležili Dan planete zemlje

26.04.2024.

Studenti Univerziteta Metropolitan u Beogradu i Nišu obeležili su još jedan Dan planete Zemlje, ističući važnost očuvanja naše dragocene prirode. Kao odgovor na globalne izazove, posebno naglašene klimatskim promenama, studenti su se udružili i sa entuzijazmom posvetili sađenju raznovrsnih biljaka.

Ova aktivnost nije samo osvežila estetiku već je imala i dugoročni cilj stvaranja zdravijeg, ekološki održivijeg okruženja. Kroz zajednički rad i brigu o prirodi, studenti su pokazali da su aktivni akteri u borbi za očuvanje naše planete i da su spremni da preduzmu konkretne korake ka stvaranju bolje budućnosti za sve nas.

Ova inicijativa Univerziteta Metropolitan nije samo demonstracija angažmana studenata već i potvrda da svako može doneti pozitivan doprinos zaštiti životne sredine. Kroz ovakve akcije, nastojimo da pokažemo da je briga o planeti zajednička odgovornost koju svi delimo.