STUDENTSKE „REFLEKSIJE“ NA BELGRADE FASHION WEEK-u

7.11.2016.

Studenti četvrte godine smera Modni dizajn na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, predstavili su svoju modnu kolekciju na jubilarnoj 40. Beogradskoj nedelji mode. Anja Plemić, Ivana Radić, Lenka Ilić, Ivana Vorguca, Janeth Barbosa i Florijan Karh su u okviru programa Modne vinjete prikazali kolekciju „Refleksije“, koju je publika imala priliku da vidi 06. novembra u galeriji Štab u Beogradu.

Kolekcija „Refleksije“ istražuje spajanje modernog, glamuroznog i dinamičnog. U pokušaju bega od sivila današnjice ova jedinstvena modna priča nas kroz elegantne forme, prigušene boje i energiju modela vodi u vreme kada je nastao umetnički pravac Art Deco. Postupcima drapiranja i manipulacije predstavljeno je bogatsvo elemenata u kojima linija stvara pravi stilizovani dekor, a zlatni tonovi koji se oslikavaju na crnom platnu simbolizuju luksuz koji donosi Art Deco i odmerenost koju je diktiralo tadašnje vreme. Taj stilski pravac većinu i danas asocira na luksuzna i daleka putovanja, na intrigantne vožnje u stilu filma Veliki Getsbi, koji je jedinstven portret tog vremena.

Ova revija je još jedna potvrda važnosti uspešne saradnje Univerziteta Metropolitan i Beogradske nedelje mode jer su mladi talentovani modni dizajneri dobili još jednu priliku da svoje radove predstave publici, ali i nekim od vodećih modnih stručnjaka iz naše zemlje. Nastup na najprestižnijem modnom događaju kod nas predstavlja dodatnu motivaciju i podsticaj za buduću profesionalnu karijeru studenata modnog dizajna.