Artists Anonymous – fueled and powered by Univerzitet Metropolitan

11.10.2017.

Univerzitet Metropolitan je lansirao kreativni kanal koji se bavi socijalno angažovanim dizajnom, pod nazivom – Artists Anonymous, fueled and powered by Univerzitet Metropolitan. Sam koncept je kreirala Madlena Dašić, profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, sa osnovnim ciljem da mladi vizuelni komunikatori šalju poruke sa značajem, za opšte dobro.

„Artists Anonymous“ je kreativni kanal ili koji predstavlja otvorenu datoteku socijalno angažovanih radova, a koji su spremni za preuzimanje i dalje deljenje. Motivacija svih u kreativnoj industriji jeste da svoje umeće i talenat usmere ka pomoći fondacijama i asocijacijama kojima su vizuelna rešenja potrebna. Ova socijalna mreža zapravo predstavlja kopču između tih asocijacija i dizajnera koji su spremni da doniraju svoj rad tj. dizajn.

Budućnost komunikacije leži u rukama dizajnera, a u DNK svakog od njih je želja i ambicija da pošalju snažne i angažovane poruke koje će doprineti opštem dobru. Otvoren je poziv za sve da učestvuju i doprinesu, da li svojim socijalno angažovanim vizualima koji će biti objavljeni na sajtu i na društvenim mrežama ili pridruživanju u radu na radionicama i saradnjama sa humanitarnim asocijacijama.

Artists Anonymous angažuje sve vas da budete deo tima i kopče koja će oživeti ova dela. Ovo je svet u kome mi živimo, ovo su poruke koje mi želimo da pošaljemo.

OPEN CALL„Artists Anonymous“ raspisuje konkurs vezan za temu socijalno angažovanog dizajna, sa jakim porukama i snažnim vizualima.

Formati radova mogu biti u vidu postera, ilustracija, dizajna ambalaže, mock-upu, videa ili slika, tj. svi formati koji su pogodni za prezetanciju uživo i na sajtu.

Radove je potrebno poslati na e-mail:
madlena.dasic@metropolitan.ac.rs

Rok za slanje (učestvovanje na izložbi) je 10. novembar 2017. godine.

Lansiranje kreativnog kanala pod nazivom „Artists Anonymous Belgrade” će u naredna 2 meseca sa miks medijalnom izložbom obeležiti svoje lansiranje u okviru čega će biti izloženi i publicirani radovi sa ovog konkursa, zajedno i sa fotografijama koje će biti izabrane na konkursu koji raspisuje organizacija „Belgrade Photo Month”.

Pored izlaganja na ovoj manifestaciji, planira se i dalja selidba izložbe u zemljama regiona. Svi radovi sa konkursa će biti publicirani na novom sajtu ovog projekta i svim njegovim socijalnim mrežama. Primer možete pogledati na Instagram profilu (https://www.instagram.com/artistanonymousbelgrade/?hl=sr).

Za publiciranje na samoj mreži „Artists Anonymous“ sajtu i socijalnim mrežama rokovi ne postoje, dobrodošla su rešenja u bilo kom trenutku od sada pa na dalje.