„ZLATNI“ NEMANJA TADIĆ

10.02.2017.

Stipendista Univerziteta Metropolitan i jedan od naših najboljih paraolimpijaca Nemanja Tadić osvojio je zlatnu medalju na nedavno završenom Otvorenom međunarodnom prvenstvu Hrvatske u plivanju za osobe s invaliditetom. Reprezentacija Srbije u kojoj su pored Nemanje Tadića plivali i Nemanja Panović, Stevan Nakić i Nikola Ljubisavljević bila je najbrža trci štafeta na 50 metara slobodnim stilom.

Nemanja je postigao i fantastičan rezultat i u disciplini 100 metara leđno. U konkurenciji od 32 plivača ostvario je četvrto mesto čime je kompletirao svoj izvanredan nastup na ovom takmičenju.  Na Otvorenom međunarodnom prvenstvu Hrvatske takmičilo se 150 najboljih plivača paraolimpijaca iz sedam evropskih zemalja. Hrvatska je još jednom bila srećna za našeg Nemanju jer je i prošle godine na Evropskim univerzitetskim igrama osvojio čak pet medalja.

Čestitamo Nemanji na ovom velikom uspehu i želimo mu uspešan nastavak studija i još mnogo medalja sa svetskih takmičenja.