MET TALKS / održano predavanje „Bogatstvo likovnog izraza u monetarnoj istoriji Srbije“

17.04.2024.

Gostujuće predavanje Ranka Stanojevića održano je u ponedeljak, 15. aprila i u utorak, 16. aprila  na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu i Nišu. Događaj je uspešno održan u okviru projekta MET Talks i okupio je brojne zainteresovane studente.

Tema predavanje bila je: ,,Bogatstvo likovnog izraza u monetarnoj istoriji Srbije,,

Studenti su imali priliku da se upoznaju sa bogatstvom likovnih i grafičkih rešenja koja se nalaze na novčanicama i koje se koriste ili su se koristile u istoriji Republike Srbije. Gostujući predavač Ranko Stanojević je posebno istakao elemente, motive i zaštitne detalje koji se koriste u procesu dizajniranja i izrade novčanica. Osim što su studenti imali priliku da se bolje upoznaju sa monetarnom istorijom Republike Srbije, cilj ovog edukativnog programa NBS bio je i da inspiriše studente za predstojeći takmičarski konkurs na Fakultetu digitalnih umetnosti sa temom „Moja novčanica“.

Moderatori gostujućih predavanja bile su profesorke Fakulteta digitalnih umestnosti Univerziteta Metropolitan, Marija Radosavljević u Nišu i Neda Šormaz u Beogradu.

Ovo predavanje predstavlja samo jedan od mnogih inspirativnih događaja koje Univerzitet Metropolitan organizuje. Ostajemo posvećeni u pružanju znanja i inspiracije za vašu profesionalnu budućnost, i nastavljamo da organizujemo događaje koji će obogatiti vaše obrazovanje.

Hvala vam što ste bili deo ovog događaja, i nastavite da pratite naše najnovije vesti kako biste ostali u toku sa svim aktuelnostima na Univerzitetu Metropolitan.