ZABLISTALI UČENICI ETŠ „NIKOLA TESLA“

20.12.2016.

Učenici trećeg razreda elektrotehničke škole „Nikola Tesla“ Sava Milutinović i David Milošević pobedili su na takmičenju iz oblasti dizajna „Met Creative Bite“ i osvojili iznos od 1.000 evra za školarinu na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, kao i vredne nagrade partnera takmičenja kompanije „sistem:i“. Njihov rad na temu „Zagrizi za budućnost“ izrađen je u programu Final Cut Pro, a pored kreativnosti i ideje učenici su pokazali i veštinu rukovanja savremenim dizajnerskim alatima.

„Ovo je treća školska godina zaredom u kojoj organizujemo takmičenje Met Creative Bite i zaista smo pozitivno iznenađeni idejama i načinom na koji razmišljaju srednjoškolci. Moram da pohvalim njihovu kreativnost, ali i rad i energiju koju su uložili kako bi se predstavili u što boljem svetlu, a naš univerzitet upravo to i ceni“, rekla je docent dr Katarina Kaplarski, dekanka Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan i dodala: „Biće nam veliko zadovoljstvo da ovim talentovanim mladim ljudima pružimo još više znanja ukoliko se odluče da studiraju na našem Fakultetu digitalnih umetnosti.“

U takmičenju je učestvovalo 20 učenika iz nekoliko srednjih škola iz Srbije, a žiri koji su sačinjavali profesori Fakulteta digitalnih umetnosti i predstavnik kompanije „sistem:i“ imali su težak zadatak da izaberu pobednički rad. Kreativan rad protekao je u prijatnoj atmosferi koju su svojim proizvodima upotpunili i ostali sponzori takmičenja kompanije Knjaz Miloš i Marbo Product d.o.o. Ovo je prvo takmičenje koje Univerzitet Metropolitan organizuje ove školske godine, a već od februara naredne godine maturante očekuje još nekoliko takmičenja na kojima pobednici dobijaju punu stipendiju za osnovne akademske studije ili nagradne vaučere za pokrivanje određenog iznosa školarine. Više detalja pogledajte na https://www.metropolitan.ac.rs/stipendije/.

Univerzitet Metropolitan čestita pobedničkom timu na nagradi i zahvaljuje svim učesnicima na originalnim i kreativnim idejama i vremenu koje su izdvojili za takmičenje.