Univerzitet Metropolitan na globalno značajnom skupu OECD: OECD WEEK 2016 u Parizu

1.06.2016.

Prof. dr Ana Bovan, Dekanka Fakulteta za menadžment, Univerziteta Metropolitan učestvovala je na međunarodnom forumu u diskusijama na teme produktivnosti, inovacija, obrazovanja, digitalne ekonomije i inkluzivnog rasta.

Na konferenciji je bilo prisutno preko hiljadu učesnika – korporativnih lidera, naučnika, ministara, kao i međunarodnih medija. Među poznatim i brojnim učesnicima Foruma, posebno se istakao nobelovac, gospodin Kailash Satyarthi koji je vodio diskusiju.

Posebni sastanci održani su sa sekcijom za JIE, gde je prof. Bovan upoznata sa programima za podršku konkurentnosti regiona JIE, koji se mogu neposredno primeniti i u Srbiji.

Prof. dr Ana Bovan tokom skupa bila je u prilici i da se druži  sa robotom koji se zove „Pepper“.