Studentkinje Modnog dizajna u drugom krugu konkursa FS SEE – za London Fashion Week

5.02.2018.

Studentkinje Fakuleta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, sa smera Modni dizajn – Mina Maksimović četvrta godina i Katarina Krajnović treća godina, prošle su u drugi krug reginalnog konkursa Fashion Scout South East Europe u organizaciji Belgrade Fashion Week-a.

Belgarde Fashion Week je kao organizator, na osnovu zajedničke želje da konkurs za FS SEE bude što kvalitetniji, odlučio da uvede i drugi krug tj. da užem broju kandidata pomogne da svoje aplikacije učine boljim i reprezentativnijim. Žiri u čijem sastavu su bili Zora Mojsilović, Ana Ljubinković, Ksenija Marković i Nenad Radujević doneo je odluku da u drugi krug prolazi devet kandidata, od kojih su dve studentkinje Univerziteta Metropolitan.

Učesnici regionalnog konkursa za Fashion Scout South East Europe, će predstaviti po 4 – 6 modela na finalnoj reviji prolećnog Belgrade Fashion Week-a, 21. aprila 2018. godine i to pred internacionalnim žirijem. Pobednik ovog regionalnog konkursa predstaviće svoju kolekciju u okviru vrlo značajnog programa ONES TO WATCH na septembarskom izdanju Fashion Scout programa tokom London Fashion Week-a.

Sve čestitke Mini i Katarini, i puno uspeha u daljem toku konkursa. Verujemo da će studentkinje Univerziteta Metropolitan osvojiti London sa svojom kreativnošću i jedinstvenim pogledom na modu.