SENIOR DEVELOPER IZ KOMPANIJE „SEAVUS“ NA UNIVERZITETU METROPOLITAN

28.12.2016.

Kreranje Maven projekta sa više modula, podešavanje Spring-Boot projekta pomoću Maven-a, Heksagonalna/onion arhitektura i kako je implementirati, bile su samo neke od tema o kojima je govorio mr Mateja Opačić iz kompanije Seavus gostujući na Univerzitetu Metropolitan. Senior Developer jedne od poznatijih evropskih softverskih kompanija održao je gostujuće predavanje u prostorijama Univerziteta Metropolitan u Beogradu i Poslovno-obrazovnom centru u Nišu, na kome je zainteresovanim profesorima, studentima, ali i učenicima srednjih škola približio detalje posla developera u softverskoj kompaniji, dotičući se i tema poput Domain driven dizajna i koda u programu Java 1.8 za jednu funkcionalnost od REST-a do baze.

Ovo predavanje bila je i jedinstvena prilka da se studenti upoznaju sa kompanijom Seavusu, sa kojom je Univerzitet Metropolitan potpisao sporazum o saradnji koji studentima otvara vrata za stručnu praksu u ovoj kompaniji. Seavus grupa je globalni provajder cutting edge tehnologija, servisa, proizvodnih rešenja.  Osnovan 1999. godine u Malmeu, Seavus danas ima više od 650 softverskih i tržišnih eksperata koji rade iz 11 kancelarija u 5 zemalja širom sveta: Švedske, Sjedinjenih Država, Švajcarske, Belorusije, Makedonije i Srbije. Sa više od 3.5 hiljade zadovoljnih klijenata i godišnjim prihodom većim od 20 miliona evra, Seavus se kotira visoko na polju dizajna, razvoja i implementacije poslovnih rešenja, sistema i integracija, kao korisničke podrške.