Saradnja udruženja AzBuki i Poslovno obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu

1.03.2017.

U saradnji sa udruženjem AzBuki iz Niša koje se bavi promocijom mladih, razvojem njihovih potencijala, znanja, veština, sposobnosti i kreativnosti,  Poslovno obrazovni centar Univerziteta Metropolitan u Nišu, bio je domaćin i u mnogome pomogao mladim ljudima u njima jako bitnoj odluci, šta upisati, da li će imati zaposlenje nakon završenog fakulteta i slično.

U ponedeljak, 20. februara 2017. godine na Univerzitetu Metropolitan prikazan je primer dobre prakse zapošljavanja nakon završenog fakulteta i osposobljavanja studenata za istu. Studenti završnih godina Univerziteta Metropolitan  u obavezi su da pohađaju stručnu praksu u firmama sa kojima Univerzitet ima saradnju kao I na samom Univerzitetu. Tako se osposobljavaju za samostalan rad gde nakon odrađene stručne prakse ostaju I zaposleni što jeste cilj svakog studenta na samom upisu fakulteta a to je da stekne znanje koje je primeljivo u praksi I da nakon završetka istog dobije zaposlenje.

U tom cilju, Univerzitet Metropolitan, održao je prezentaciju  kako do zaposlenja nakon završenog fakulteta, a  takođe su predstavljeni svi fakulteti i smerovi  na Univerzitetu Metropolitan koji prate savremene trendove i omogućavaju mladim ljudima da budu prepoznati na tržištu rada ili da mogu sami da pokrenu posao koji prati aktuelnu potražnju. Prezentacija je održana u  okviru projekta „Želim da živim u Srbiji“ koji podržavaju udruženje AzBuki, Univerzitet Metropolitan I Univerzitet u Nišu.