„Put kroz svemir“ i radovi studenata Fakulteta digitalnih umetnosti oduševili sve prisutne na Festivalu nauke

18.12.2017.

Završen je jedanaesti Festival nauke pod nazivom „Jedan na jedan“ na Beogradskom sajmu, gde je Univerzitet Metropolitan predstavio radove svojih kreativnih studenata Fakulteta digitalnih umetnosti – „Put kroz svemir“.

Posetioci koji su tokom četvorodnevnog festivala posetili štand Univerziteta Metropolitan, bili su oduševljeni postavkom i kreativnošću izloženih radova. Mogli su da vide maštovito viđenje puta kroz svemir, koji su pripremili studenti FDU-a i sve to dožive preko VR-a koji je obezbedila kompanija Samsung specijalno za ovaj događaj. Takođe su bile prikazane multifunkcionalne instalacije u formatu videa, različitih kataloga sa pričama o svemiru, hrane za one koji žive na Marsu i drugim planetama, štampanim medijima i još mnogo toga.

Pored same postavke „Put kroz svemir“, Univerzitet Metropolitan je na svom štandu imao organizovanu i humanitarnu akciju za decu iz „Tiršove“. Mališani i njihovi roditelji, ali i mnogi drugi posetioci su imali priliku da izaberu bedž sa sloganom poput „I need more space“, kao i kosmičkim, planetarnim, grafičkim radovima naših studenta i simbolično doniraju novac za decu kojoj je pomoć potrebna.

Drago nam je što smo bili deo Festivala nauke i što smo posetioce uspeli da odvedemo bar na kratko do svemira i nazad, i pokažemo im kako predstavnici mlađih generacija, kreativni umovi, studenti Univerziteta Metropolitan vide svemir.