Profesor Fakulteta za menadžment, dr Milan Mihajlović, predsednik žirija kvalifikacionog olimpijskog turnira “IEF Grand Prix International Fajr Cup”

6.06.2016.

U Teheranu (Iran) od 30. maja do 2. jula održava se „IWF Grand Prix, International Fajr Cup“. Na ovom, poslednjem kvalifikacionom turniru za olimpijske igre u Riju, učestvuju 4 takmičara iz Srbije.

U kategoriji 105 kg, Nenad Kužić, naš reprezentativac iz Niša, osvojio je srebrnu medalju u disciplini izbačaj, podigavši 203 kg, što je novi rekord Srbije. Kao Predsednik žirija ovog kvalifikacionog olimpijskog turnura određen je dr Milan Mihajlović, profesor Fakulteta za menadžment (Menažment u sportu) Univerziteta Metropolitan.

Neposredno pre takmičenja, održan je seminar za trenere iz Irana. Predavači su bili Milan Mihajlović, član Trenerskog komiteta Svetske federacije za dizanje tegova i Tehničkog komiteta Evropske federacije za dizanje tegova i Patrik Samas, Predsednik anti doping komisije svetske federacije za dizanje tegova.

Sa predstavnicima iranske federacije za dizanje tegova i Ministarstva sporta razgovaralo se o daljoj saradnji dva saveza, kroz razmenu trenera, edukaciju kadrova, organizovanje zajednickih trening kampova.

Potpisivanje ugovora o saradnji očekuje se krajem juna meseca.