Održano Met Games takmičenje na Univerzitetu Metropolitan u Nišu

26.02.2016.
Takmičenje MET Games je održano u subotu 20.02.2016. godine u prostorijama Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu. Srednjoškolci su imali priliku da se takmiče u LOL-u i PES-u 2016. Okupljanje takmičara je počelo u 11:00 časova kada je i održano izvlačenje parova. Sam turnir je počeo u 12:00 časova i trajao 7 sati tokom kojih je vođena neizvesna borba. Na takmičenju je učestvovalo preko 40 srednjoškolaca koji su uživali u nadmetanju i dobrom druženju tokom celog turnira. Pored učesnika iz Niša, svojim prisustvom su ovaj događaj upotpunili srednjoškolci iz Pirota, Aleksinca i Bojnika.

Pobednik turnira u LOL-u je ekipa „Glacial shroud“ koja je u finalu nadigrala prošlogodišnjeg osvajača turnira, ekipu „Nirn je bog“. Članovi tima su učenici srednjih škola iz Niša koji su se takmičili u sastavu: Jovan Stanković (ETŠ „Mija Stanimirović“), Dimitrije Stanković (Gimnazija „Stevan Sremac“), Nikola Jovanović (Gimnazija „Bora Stanković“), Mladen Mitić (ETŠ „Nikola Tesla“) i Kristijan Stanković (Medicinska škola „Dr Milenko Hadžić“). Svi članovi ekipe su za osovojeno prvo mesto dobili gejmerske miševe.

Turnir u PES-u 2016 osvojila je ekipa „FC Naissus“. Ekipu su činili Luka Stanković, učenik gimnazije „Bora Stanković“ u Nišu, i Nenad Đorđević, učenik gimnazije „Stevan Sremac“ u Nišu. Za osvojeno prvo mesto kao nagradu su dobili dva džojstika najnovije generacije.

Takmičenje je proteklo u jako dobrom raspoloženju i vidimo se u što većem broju i naredne godine!