Održana je izložba studenata Univerziteta Metropolitan u galeriji „Progres“ pod nazivom „Prvi svetski rat u porodičnim albumima“

4.06.2014.

02. juna u galeriji „Progres“ održana je izložba pod nazivom „Prvi svetski rat u porodičnim albumima“. Izložbu su otvorili rektor Univerziteta Metropolitan prof. dr Dragan Domazet i naš akademik Dragoljub Živojinović. Posetioci izložbe mogli su da uživaju u porodičnim fotografijama koje su oslikavale period Prvog svetskog rata, odnosno predake naših studenata. Studenti sa Grafičkog dizajna predstavili su fotografije, dok su studenti Informacionih tehnologija, našeg Univerziteta, prikazali aplikaciju koju su napravili a koja sadrži sve lokacije od istorijskih znamenitosti. Najviše pažnje privukao je rad naše studentkinje Milene Đoković čiji je pradeda Novak Đoković, koji je takođe pradeda i našem poznatom teniseru. Izložba je okupila priče naših studenata koji potiču iz različitih republika bivše Jugoslavije i na taj način uokvirili istoriju naroda sa naših prostora.