Održana deveta međunarodna Konferencija o bezbednosti informacija – BISEC 2017

19.10.2017.

Na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu održana deveta međunarodna Konferencija o bezbednosti informacija – BISEC 2017.

Konferenciju je otvorio Predsednik Univerziteta Metropolitan profesor dr Dragan Domazet i najavio gospodina Savu Savića, koji je bio ispred Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija, kao počasnog gosta BISEC konferencije. Pomoćnik ministra, gospodin Savić je istakao da ima veliku čast i zadovoljstvo što je deo jedne međunarodne i značajne konferencije kao što je BISEC i pohvalio je rad Univerziteta Metropolitan u dosadašnjim zalaganjima o širenju svesti koje se tiču bezbednosti informacija na internetu.

Pored predavača iz Srbije, bili su prisutni i gosti iz Bugarske, Makedonije, Sjedinjenih Američkih Država, Crne Gore i Ujedinjenog Kraljevstva, koji su kao stručnjaci iz oblasti bezbednosti informacija dali odgovore na mnogobrojna pitanja koja se tiču – bezbednosti na internetu, zaštitite privatnih i poslovnih podataka, najsavremenijih standarda i tehnologije koja se primenjuje u bezbednosti informacionih i komunikacionih sistema, kako treba da sarađuju privatni i javni sektor i akademska zajednica na povećanju nivoa bezbednosti informacija, kao i mnogih drugih.

Ovogodišnja tema BISEC-a bila je „Zaštita digitalnih servisa“, a glavna tema koja se vodila za okruglim stolom „Održavanje sigurnih digitalnih servisa u toku rada“. Uvodničari konferencije su bili: Mitko Bogdanoski (Vojna akademija „General Mihailo Apostolski” Skoplje, Makedonija), Zlatogor Minchev (Bugarska akademija nauka, Bugarska) i Aleksandar Matanović (Osnivač servisa za otkup i prodaju Bitcoin-a, vlasnik CoinTelegraph franšize za Srbiju i jedan od osnivača „Bitkoin Asocijacije Srbije“).

Prema rečima profesora Univerziteta Metropolitan dr. Igora Franca, koji je jedan i od glavnih organizator BISEC-a, tokom godina se dobija na značaju i održavanju konferencija ovog tipa, obzirom na broj sajber napada i nesigurnosti informacionih sistema. Univerzitet Metropolitan će nastaviti tradiciju održavanja međunarodne konferencije BISEC i dati svoj doprinos u cilju podizanja svesti o bezbednosti informacija na internetu.