Gostujuće predavanje Jelene Gajšek na Univerzitetu Metropolitan

16.05.2016.

Pozivamo sve zainteresovane da u sredu 18. maja u 13h, dođu na gostujuće predavanje na temu – Javni nastup, koje se organizuje na Univerzitetu Metropolitan. Kroz tajne javnog nastupa vodiće Vas Jelena Gajšek, autor i voditelj emisije “Stil” koja se godinama emituje na RTV Studio B.

Jelena Gajšek je, kao jedan od ukupno deset stipendista FPN-a, Irexa i BBC-a, specijalizirala novinarstvo u elektronskim medijima, sa inostranim profesorima na engleskom jeziku i time stekla međunarodnu novinarsku diplomu. Magistarske studije završila je na FPN-u, na smeru teorija kulture, a tema njene teze “Fenomen mode u medijima” čini je jedinim novinarom – modnim magistrom u zemlji. Njen rad prepoznali su i van granica Srbije pa joj je 2008. godine uručena nagrada za regonalni doprinos modi.

Jelena Gajšek dobitnik je ovogodišnje međunarodne nagrade za regionalni razvoj mode, a svake godine od nastanka emisije stručni žiri i javnost proglašavali su je jednom od tri najbolja modna autora u zemlji.

Cilj predavanja je:

1. Oslobađanje od straha prilikom javnog nastupa.
  2. Predstavljanje u najboljem svetlu.
  3. Kako u najkraće vreme saopštiti najvažnije činjenice.
  4. Osnovni postulati funkcionalne pismenosti.
  5. Male vežbe sa studentima.

Jedan segment predavanja baviće se na najuticajnijim medijem – televiziom,a onda i  internetom i korišćenjem ovih medija u promotivne svrhe budućih dizajnera.

Vidimo se u sredu u 13h!