BISEC 2015 – Sedma konferencija o bezbednosti informacija

15.06.2015.

Konferencija o bezbednosti informacija – BISEC je naučni skup nacionalnog karaktera, koji se počevši od 2009. održava svake godine u organizaciji Metropolitan univerziteta i Matematičkog instituta SANU. Konferencija BISEC 2015 se po sedmi put održava 17. juna 2015. godine u prostorijama Metropolitan univerziteta.

Cilj konferencije BISEC je povezivanje i jačanje saradnje između sektora privrede, javnog sektora i akademskih krugova iz oblasti bezbednosti informacionih i komunikacionih sistema, uz detaljnu analizu i diskutovanje o rešenjima, uzimajući u obzir savremene standarde i najnovije informacione i komunikacione tehnologije u praksi.

Konferencija počinje pozdravnom rečju prof. dr Dragana Domazeta, rektora Univerziteta Metropolitan u 09:30h, nakon čega će konferenciju otvoriti gospodin Sava Savić, pomoćnik Ministra u Sektoru za telekomunikacije, u okviru Ministarstva za trgovinu, turizam i telekomunikacije, Vlade Republike Srbije.

Glavni govornici Konferencije su:

prof. dr Dragan Domazet, Rektor Univerziteta Metropolitan u Beogradu,

1. Branislav Vujović, osnivač i predsednik kompanije New Frontier Group,
  2. Daniel Safar, regionalni menadžer kompanije Check Point Software Technologies

TEMA OVOGODIŠNJE PANEL KONFERENCIJE JE BEZBEDNOST DRUŠTVENIH MREŽA

prof. dr Nedžad Mehić
Moderator

1. Uvod u problematiku društvenih mreža
    MSc Ivana Radojević, Metropolitan univerzitet, Beograd

2. Društvene mreže: dobitak i rizici
    dr Dragan Đurđević, profesor, Akademija za nacionalnu bezbednost, Republika Srbija

3. Društvene mreže i reputacioni rizik