Adaptibilnost je ključna osobina menadžera budućnosti

13.12.2016.

U okviru „Panela lidera“ Univerziteta Metropolitan svoje višedecenijsko iskustvo na poziciji prvog čoveka uspešnih kompanija, a najduže na čelu ogranka najveće svetske distributerske kompanije DHL u Srbiji, sa studentima i gostima radionice podelio je Dr Darko Babić. Inspirativno interaktivno predavanje na temu „Menadžer budućnosti“  Dr Babić je zaokružio porukom da će sposobnost za adaptaciju na svakodnevne promene biti najpoželjnija osobina mendžera u modernom biznisu.

Publika je čula i kako je nastala kompanija koja je danas svetski lider u međunarodnoj ekspresnoj dostavi i logistici, kao i koje su osnovne odlike lidera i menadžera. Predstavljajući studentima jedan svoj radni dan, Darko Babić je podvukao važnost konstantnog rada na ličnom obrazovanju i usavršavanju i istakao značaj ukupnog životnog balansa za uspeh u poslu kojim se neko bavi. U više nego prijatnom i prijateljskom razgovoru sa jednim od globalnih edukatora kompanije DHL mogle su se čuti i preporuke za knjige, ali i saveti za razmišljanje o planiranju karijere.

Projekat „Panel lidera“ pokrenut je sa idejom da studentima, profesorima, ali i široj javnosti, približi iskustva nekih od ključnih ljudi iz menadžmenta vodećih kompanija na našem tržištu. Nakon direktora DHL Srbija, studente Univerziteta Metropolitan ove školske godine očekuje i susret sa mnogim drugim „menadžerima budućnosti“.

U nastavku možete videti i fotografije sa radionice, a kompletan snimak dostupan je na Facebook stranici Fakulteta za menadžment.