Dr Mikić je diplomirala, magistirala i doktorirala na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Autor je više od 60 naučnih radova iz oblasti kreativne ekonomije, finansija i privrednog razvoja. Autor je prve studije o razvojnim doprinosima kreativnih industrija u Srbiji (Britanski Savet, 2006), kao i dve međunarodne publikacije u izdanju UNESCO Institute for Statistics koje se bave komparativnom analizom merenja ekonomskog doprinosa ovog sektora razvoju. Stekla je zapaženo međunarodno iskustvo u oblasti kreativne ekonomije kroz saradnju sa UNESCO, Švajcarskim programom za kulturu, Svetskom bankom, Savetom Evrope, UNDP, British Council, ministarstvima kulture Srbije, Crne Gore i Makedonije i dr.
Učestvovala u radu većeg broja radnih grupa pri državnim organima koje su se bavile razvojem i kreiranjem politika u oblasti kreativnog sektora poput Radne grupe za razvoj kreativnih industrija (Ministarstvo kulture i medija, 2010-2012), radne grupe za istraživanje za potrebe formulisanaj strategije razvoja kulture (Ministarstvo kulture i medija, 2011.), član Saveta za kreativne industrije Privredne komore Srbije (2014), član radne grupe za izradu indikatora UNESCO Culture for development (ZAPROKULT & Ministarstvo kulture, 2015-2016), radne grupe za izradu indikatora Culture 2030 Indicators (ZAPROKULT & Ministarstvo kulture, 2021-2022). Akreditovani je predavač-realizator programa stručnog usavršavanja u javnoj upravi – oblasti: društvene delatnosti i planiranje u lokalnoj samoupravi Nacionalne akademije za javnu upravu.
Zainteresovana da naučna saznanja implementira u praksi, dr Mikić je paralelno sa naučnom karijerom, angažovana na različitim programima razvoja kreativnog preduzetništva i kreativnih industrija. Mnogi od ovih projekata doživeli su međunarodni uspeh kao eksperimentalni programi izvrsnosti u oblasti kreativnog preduzetništva poput inicijative „Kreativno preduzetništvo Srbija“ koja je bila jedan od pet finalista Uneskove nagrade za kreativnu ekonomiju u 2021. ili pak programa „Jačanje kapaciteta lokalnih i regionalnih institucionalnih struktura za razvoj kreativnih industrija u Srbiji“ koji je izabran kao primer dobre prakse u implementaciji Agende 2030.
Programski je direktor Laboratorije kreativnog preduzetništva – jedinstvenog programa za jačanje kapaciteta u oblasti kreativnog preduzetništva koji je pomogao da više od 235 preduzetnica razvije i ostvari svoje poslovne ideje u oblasti kreativnog sektora.