dr Miroslava Raspopović Milić - Univerzitet Metropolitan

dr Miroslava Raspopović Milić

Redovni profesor

Prof. dr Miroslava Raspopović Milić je vanredni profesor na Fakultetu informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan u Beogradu, koja se aktivno bavi istraživanjem novih tehnologija i njihovih primena za različite IKT platforme. Dr Raspopović Milić je stekla doktorat u oblasti elektrotehnike na University of Massachusetts Lowell, gde je učestvovala na projektima: Research Experience for Undergraduate Students finansiran od strane National Science Foundation (NSF), Motorola Innovation: Vibes and Waves in Action: Path to Innovation in the Classroom, Dynamic Spectrum Sharing in Wireless Networks finansiran od strane MIT Lincoln Labs i NSF, Web-based Analysis and Visualization Environment finansiran od strane Open Indicators Consortium. Tokom studija dobila je nagrade za najboljeg postdiplomca, Outstanding Graduate Student Award in Electrical Engineering, kao i univerzitetski najprestižniju nagradu za diplomca Chancellor’s Medal i nagradu za visoka akademska dostignuća Professor Carl A. Stevens Award for High Academic Achievements. Tokom rada na Univerzitetu Metropolitan učestvovala je u više projekata, kao što su Erasmus+ School-to-Work Transition for Higher education students with disabilities in Serbia, Bosnia & Herzegovina and Montenegro, Razvoj novih informaciono-komunikacionih tehnologija, korišćenjem naprednih matematičkih metoda, sa primenama u medicini, telekomunikacijama, energetici, zaštititi nacionalne baštine i obrazovanju (finansirano od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije), Erasmus+ Mathematics of the Future: Understanding and Application of Mathematics with the help of Technology, Erasmus+ ILEDA: Improving online and blended learning with educational data analytics. Dr Raspopović Milić je izabrani član sledećih naučnih udruženja: Sigma Xi Scientific Research Society, Tau Beta Pi Engineering Honor Society i Eta Kappa Nu Electrical Engineering Honor Society. Recenzent je u vodećim međunarodnim časopisima u oblasti računarskih nauka i informacionih sistema. Kao nekadašnji profesionalni sportista dr Raspopović Milić je sa seniorskim timom KK Crvene Zvezde osvojila dva kupa i prvenstvo Jugoslavije. Takođe, bila je i članica juniorske košarkaške reprezentacije. Tokom studiranja u Americi bila je kapiten košarkaškog tima i pored mnogih MVP priznanja, dva puta je bila izabrana u All-American timove.

Kontakt forme
Kada nas kontaktirate putem kontakt forme, mi prikupljamo Vaše podatke o ličnosti kako bismo odgovorili na Vaš upit. Pravni osnov za ovu vrstu obrade je naš legitimni interes da odgovorimo na Vaš upit. Vi nemate zakonsku obavezu da nam dostavite navedene podatke, ali bez njih nećemo biti u mogućnosti da Vam pružimo odgovarajući odgovor ili uslugu.

Prihvatam uslove
MET Chat 1
Zdravo! 👋 Dobro došli na MET.
Da li Vam je potrebna pomoć?