SG UM stipendije

U skladu sa misijom Univerziteta Metropolitan da aktivno podržava obrazovanje i razvoj u svom okruženju, Univerzitet Metropolitan u saradnji sa Gradskom opštinom Stari grad objavljuje konkurs za besplatno studiranje za građane opštine, u školskoj 2020/21. godini.

Univerzitet Metropolitan dodeljuje za 10 kandidata besplatno školovanje na osnovnim akademskim studijama i master akademskim studijama, stanovnicima koji imaju prebivalište na Gradskoj opštini Stari grad u momentu objavljivanja konkursa.

Kandidati imaju izbor između sledećih programa:
Osnovne akademske studije, u trajanju od 3 (180 ESPB) ili 4 godine (240 ESPB), za sledeće studijske programe:

Master akademske studije, u trajanju od jedne godine (60 ESPB, uz prethodno ostavrenih 240 ESPB sa osnovnih akademskih studija), za sledeće studijske programe:

Student može izabrati način studiranja:

• klasično studiranje, koje se obavalja u prostorijama univerziteta
  • onlajn studiranje, preko Interneta;

Osnovni uslov za prijavu je prebivalište na Gradskoj opštini Stari grad u momentu objavljivanja konkursa

Stručna komisija Univerziteta Metropolitan i Gradske opštine Stari grad će sprovesti izbor kandidata na osnovu ocenjivanja sledećih kriterijuma:

1. Broj ostvarenih poena na prijemnom ispitu ( kriterijum se primenjuje samo za kandidate za upis Osnovnih akademskih studija )
  2. Uspeh u srednjoj školi ( kriterijum se primenjuje samo za kandidate za upis Osnovnih akademskih studija )
  3. Prosečna ocena na Osnovnim akademskim studijama (kriterijum se primenjuje samo za kandidate za upis Master akademskih studija)
  4. Intervju sa kandidatima
  5. Motivaciono pismo

Detaljnim informacijama o konkursu možete pristupiti OVDE

Nakon popunjene prijave kandidati koji ispune uslove će biti kontaktirani i pozvani na intervju sa članovima komisije Univerziteta Metropolitan i Gradske opštine Stari grad.

Prijavi se

Ime i prezime *

Kako ste čuli za konkurs *

Tip studija *

Studijski program *

Adresa *

Mesto stanovanja *

Kontakt telefon *

Završena škola *

Prosečan uspeh *

Prosek iz matematike *

Prosek iz informatike *

Postavite motivaciono pismo (maksimalna veličina fajla: 10MB, dozvoljeni formati: .docx, .doc, .pdf) *

Da biste koristili CAPTCHA, treba da instalirate Really Simple CAPTCHA dodatak.
Unesite kod sa slike: