Izabrani novi MET talenti na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu

16.05.2017.

Univerzitet Metropolitan već 11 godina tradicionalno prepoznaje i razvija profesionalne i etičke lidere u Srbiji i regionu, kroz takmičenje – Metropolitan talenti. U subotu 13. maja 2017. godine  na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu smo ponovo sa istom misijom okupili talentovane srednjoškolce i sa ciljem da  nagradimo rad, talenat i kreativnost učenika trećih i četvrtih razreda srednjih škola, sa stipendijom za menadžment, informacione tehnologije, dizajn interaktivnih medija, grafički i modni dizajn, kao i iz oblasti razvoja računarskih igara.

Takmičenje je otvorila profesorka dr Katarina Kaplarski, dekan Fakulteta digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan. Nakon toga, takmičari su imali priliku da čuju uvodnu prezentaciju koju je održao Nikola Veličković (Talent Acquisition Consultant, HR) iz kompanije NCR, na temu Veštine govorništva. Prezentacija koja je održana, dodatno je pomogla takmičarima da se oslobode od treme, dobiju odgovore na nedoumice koje su imali i iskoriste savete stručnjaka iz HR-a za što bolji nastup pred žirijem.

Konkurencija među učesnicima takmičenja MET talenti i najboljih radova bila je na visokom nivou. Članovi stručnog žirija bili su sastavljeni od dekana, profesora, asistenata i stipendista, koji su imali tešku odluku. Izabrani su najkvalitetniji radovi i učenici koji su se izdvojili svojim talentom i načinom prezentovanja svojih radova.

Univerzitet Metropolitan je dodelio vredne nagrade, u vidu školarine za sve 4 godine osnovnih akademskih studija sledećim srednjoškolcima:

• Luka Tešić (Gimnazija „Vuk Karadžić” Loznica, IV razred) – iz oblasti menadžmenta
  • Đorđe Stojiljković (Elektrotehnička škola „Rade Končar” Beograd, IV razred) – iz oblasti informacionih tehnologija
  • Kristina Nikolić (Gimnazija „Patrijarh Pavle“ Beograd – XV beogradska gimnazija, IV razred) – iz dizajna interaktivnih medija
  • Slađana Ljubić (Umetnička škola u Kraljevu, IV razred) – iz grafičkog dizajna
  • Modni dizajn – Savo Balać (Srednjа umetnička škola „Bogdan Šuput” Novi Sad, IV razred) – iz modnog dizajna
  • Maksim Jovović (Elektrotehnička škola „Rade Končar“ Beograd, III razred) – iz oblasti računarskih igara

Ove godine su po prvi put uručene i specijalne nagrade u okviru takmičenja Metropolitan talenti za učenike koji su se posebno istakli, a koje je Univerzitet Metropolitan nesebično podržao pokazujući još jednom da je talenat prava vrednost koju treba da negujemo i prepoznajemo.

Specijalne nagrade od 50% popusta za prvu godinu osnovnih akademskih studija na Univerzitetu Metropolitan iz menadžmenta i računarskih igara osvojili su:

• Jovana Dimitrijević (Gimnazija ,,Takovski ustanak“ Gornji Milanovac, IV razred) – iz oblasti menadžmenta
  • Ognjen Stanić (Tehnička škola Šabac, IV razred) – iz oblasti računarskih igara

Takmičenje MET talenti podržano je i od strane kompanija Knjaz Miloš, Marbo Product, Soko Štark i turističke agencije Go2 Traveling.

Zahvaljujemo se još jednom svim učesnicima, a pobednicima čestitamo uz napomenu da nikada ne odustaju od svojih ideja, jer su one samo njihove, jedinstvene i najbolje.

Vidimo se na MET-u da širimo svoje znanje zajedno!

Pogledajte kako je proteklo takmičenje MET talenti –