Univerzitet Metropolitan | Programiranje IT prekfalifikacija

Program vode vrhunski stručnjaci, profesori sa Univerziteta Metropolitan sa dugogodišnjim iskustvom u oblasti razvoja softvera i IT rešenja.

Program je koncipiran da se obavlja tradicionalno u prostorijama Univerziteta Metropolitan, ali da paralelno sa tim polaznici imaju pristup i sistemu za elektronsko učenje sa proširenim i dopunskim sadržajem. Realizacija se sastoji iz 3 faze:

• 1.Pripremne faze, faze učenja i faze prakse. U okviru pripremne faze programa korisnici će imati pristup pripremnim materijalima iz kurseva Uvod u IT sisitem i osnove programiranja, koje će se realizovati online.
  • 2.U okviru druge faze polaznici programa će pohađati 5 kurseva, od kojih su 4 kursa iz oblasti JAVA programiranja i 1 kurs iz oblasti poslovnih veština: (1.) „Osnove programiranja u Javi”, (2.) „Objektno orijentisano programiranje”, (3.) „Strukture podataka i algoritmi”, (4.) „Enterprise Java” i kurs (5.) „Meke veštine za zapošljavanje” koji je iz oblasti poslovnih veština.
  • 3.Treća faza kursa zasniva se na praksi u kompaniji koja se sastoji od 160 sati rada na nekom praktičnom projektu i zasniva se na primeni stečenog znanja.
Primenjuje se formula učenja «korak po korak» gde jedan korak sadrži: malo novog znanja + primer primene + zadatak za primenu novog znanja.

Iskustvo koje do sada imamo realizacijom kratkog programa „Java programer“ je rezultat međunarodnog Erasmus+ programa

Budite konkurentniji na tržištu rada!

Ono što ste naučili primenite odmah u poslu!

Specifičnost ovog kratkog programa je i primena najsavremenijih pedagoških metoda aktivnog učenja. Nastavni materijal pruža puno pokaznih primera i zadataka koje student rešava, pre nego što se upoznaje sa novim znanjem. Primenjuje se formula učenja «korak po korak» gde jedan korak sadrži:

malo novog znanja + primer primene + zadatak za primenu novog znanja

Posle izložene nove jedinice znanja, student odmah dobija primer njegovog korišćenja, a onda jedan ili više zadataka, čijim rešavanjem treba da proveri da li je to novo znanje dobro razumeo i da li može odmah i da ga primeni. Nastava nije podeljena na predavanja i vežbe. Predavanja i vežbe su integrisane. Primenom navedene formule učenja «korak po korak» student stiče i odmah primenjuje novo znanje.

Student nije ništa naučio, ako nije sposoban da naučeno odmah i primeni!

Primenom metodologije problemski orijentisanog učenja, student uči rešavanjem datih problema, tako da je on aktivan, a ne pasivan akter procesa učenja. Na ovaj način, student se usmerava da razvija sposobnost samostalnog učenja (jer će u oblasti primene IT morati stalno da uči nove tehnologije). Sistem za e-učenje Univerziteta Metropolitan koji je lider u Srbiji u oblasti e-učenja, student dobija pažljivo pripremljene nastavne materijale, kao i odabrane dodatne materijale ili linkove ka drugim izvorima znanja, a sve sa ciljem da reši zadati problem. To odražava rad u realnom životu. Na poslu mi stalno rešavamo probleme. Zato i kada učimo i osposobljavamo se za posao Java programera, mi učimo da rešavamo odabrane probleme. Očekujmo da posle 12 meseci ovog kratkog programa student stalno radeći praktične primere razvije sposobnost samostalnog učenja, kao i sposobnost analitičkog i kreativnog razmišljanja.

Na putu ka uspehu imaćete podršku online mentora

Student nije prepušten sam sebi. Naši predavači su na raspolaganju studentima i putem video konferencija, tako da odsustvo fizičke prisutnosti ne isključuje i živu komunikaciju sa predavačima. Na svako Vaše pitanje profesori, asistenti i administacija će Vam odgovoriti u roku od 24h.

Naš cilj je da osposobimo studenta da samostalno rešava probleme, ali ga ne ostavljamo samog. Uvek može da konsultuje svog mentora.

Danas, svako može naći sve moguće informacije na Internetu. Međutim, ako je proces učenja usmeravan i kontrolisan savremenim programom učenja, kao što je kratki program „Java programer“ Univerziteta Metropolitan, onda je proces učenja mnogo brži, lakši i efektniji.

Mesto održavanja

Program će biti realizovan u prostorijama Univerziteta Metropolitan u Beogradu, ulica Tadeuša Košćuška 63, kao i u Poslovno-obrazovnom centru Univerziteta Metropolitan u Nišu, ulica Bulevar Svetog Cara Konstantina 80a.

Praksa

Za prijem polaznika na praksu, Univerzitet Metropolitan u Beogradu je potpisao sporazum sa kompanijama: Endava, Development and Testing centar, Edeja i Innovative Software Technologies.

Za Poslovno-obrazovni centar Univerziteta Metropolitan u Nišu je potpisao sporazum sa sledećim kompanijama: Kirey, Primesoftware, Deli, Hypercube, IngSoftware, IRVAS, Peaksel i Innovative Software Technologies.

Za više informacija možete nas kontaktirati putem mail-a: it.obuke@metropolitan.ac.rs i putem telefona: +381 11 20 30 885

Univerzitet Metropolitan je 1. akreditovani univerzitet za online studije u Srbiji i ima najsavremeniji eLearning sistem učenja u regionu.

JAVA PROGRAMER – PLAN I PROGRAM

NAZIV KURSA

TRAJANJE TRADICIONALNE NASTAVE

TRAJANJE ONLINE NASTAVE

PRIPREMNA FAZA

KI101 Uvod u IT sisteme

KI201 Osnove programiranja

FAZA UČENJA

KI103: Java 1: Osnove programiranja u Javi

KI106: Objektno orijentisano programiranje

KI201: Java 4 Strukture podataka i Algoritmi – deo A

KI204: Enterprise Java

KM101: Meke veštine za zapošljavanje

UKUPNO

FAZA UČENJA KROZ RAD

KI402: Praksa

Izaberite Univerzitet Metropolitan kao Vašu opciju za prekvalifikaciju.