[rev_slider alias=“Besplatne-master-studije-DIM-2020″][/rev_slider]

Univerzitet Metropolitan otvara konkurs za dodelu jedne stipendiju, u okviru Master programa Dizajn novih medija.

Pravo na učešće imaju državljani Srbije sa završenim Osnovnim studijama iz oblasti likovne, primenjene umetnosti ili srodnih disciplina, kao i kandidati sa praksom u interdisciplinarnim umetničkim projektima, sa završenim Osnovnim akademskim studijama gde su ostvarili 240 ESP.

Pobedniku konkursa, biće uručena stipendija u iznosu od 2.500€ koja pokriva celokupnu školarinu na
Master akademskim studijama Univerziteta Metropolitan u okviru studijskog programa
Dizajn novih medija, u trajanju od GODINU DANA.

PRIJAVI SE I BUDI NAŠ STIPENDISTA –
KONKURS JE OTVOREN DO
21. SEPTEMBRA 2020.

I Konkurs otvoren

do 21. septembra 2020.

II Prezentacija rada pred komisijom

24. septembra 2020.

III Proglašenje dobitnika stipendije 25. septembra 2020.

Tema konkursa:

Tema konkursa je Grafiti u digitalnim medijima. Poziv je otvoren za umetničke radove u različitim kategorijama kao što su: animacija, digitalni film, veb sajt, 3d dizajn, game design i software art.

• Uz rad је potrebno poslati i tekst objašnjenja i skice kao jedinstveni PDF format, veličine do 5 Mb.
  • U tekstu je potrebno opisati koncept umetničkog projekta, prostor izvođenja (može biti i virtuelni prostor, video igra, web sajt, video, slika ili zvuk) i ostale detalje koji bi pomogli komisiji da razume ideju.
  • Fokus je kako na ideji i kreativnom razmišljanju, tako i na tehničkoj veštini izvedenog umetničkog rada. Očekuje se da umetnički rad bude originalan i da predstavlja rezultat sopstvenog istraživanja i rada.
  • UZ PRIJAVU POSLATI CV, motivaciono pismo i link ka online portfoliju (lični sajt, ili behance, instagram…ili slično)

Šta je najvažnije za izbor pobednika konkursa?

Od učesnika se očekuje da rad bude originalan i da predstavlja rezultat sopstvenog istraživanja i rada. Autorsko delo treba da ukazuje na razvijeni koncept u izradi projekta, kao i da sadrži umetničku slojevitost i tehničku kompleksnost iz oblasti digitalnih medija.

Kako će radovi biti ocenjivani?

Komisija će ocenjivati radove prema sledećim kriterijumima:

Kreativnost i inovativnost
Primenljivost
Prezentacija ideje

SAZNAJTE VIŠE O MASTER PROGRAMU DIZAJN NOVIH MEDIJA >>

Najčešće postavljena pitanja:

Ko može konkurisati za stipendiju?
Šta podrazumeva stipendija?
Stipendija pokriva celokupnu školarinu na Master programu Dizajn novih medija.
Šta sve podrazumeva školarina?
  • pristup biblioteci
  • svi vidovi konsultacija sa profesorima, asistentima i saradnicima (online i u prostorijama Univerziteta)
Da li postoje dodatni troškovi?
Stipendisti Univerziteta Metropolitan nemaju dodatne troškove.
Kome se možete obratiti ukoliko imate dodatna pitanja ili nedoumice?
Obratite se marketing službi univerziteta na: stipendije@metropolitan.ac.rs

PRIJAVE SU ZATVORENE