Doc. dr Marija Nedeljković–Pravdić - Univerzitet Metropolitan

Doc. dr Marija Nedeljković–Pravdić

Docent

OBLAST ISTRAŽIVANJA: sociolingvistika, metodika nastave stranog jezika, jezička prava, jezički pejzaž, evropsko zakonodavstvo,politike normalizacije odnosa, poliheuristička teorija, međunarodne i  evropske studije

OBRAZOVANJE I USAVRŠAVANJA: Diplomirala na Filozofskom fakultetu u Prištini, smer: Engleski jezik i književnost (2003), magistrirala na Berne University of Applied Sciences, smer Međunarodni marketing (2007) – na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, 2010. godine nostrifikovana diploma kao diploma diplomskih akademsih studija sa zvanjem diplomirani ekonomista – master, oblast Poslovno upravljanje, doktorirala na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, smer Nauka o jeziku (2022). Preostale obaveze na doktorskim studijama na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu tiču se izrade i odbrane doktorske disertacije pod nazivom „Primena iskustava normalizacije odnosa „dve Nemačke” (1972) na Korejskom poluostrvu u posthladnoratovskom razdoblju”.

Kao stipendista Fondacije dr Zoran Đinđić putem programa „Iskusiti Evropu – mladi srpski profesionalci u Austriji – program radnih praksi Zoran Đinđić“ tokom 2009. godine praksu obavlja na Svetskom univerzitetskom servisu (WUS Austria) u Gracu.

PROFESIONALNA KARIJERA: Od 2007.-2010. godine bila je zaposlena na mestu predavača za poslovni engleski jezik i asistenta za predmet marketing i odnosi sa javnošću na Visokoj poslovnoj školi u Čačku. Od septembra 2010. do septembra 2012. godine, radila na Visokoj školi za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo u Beogradu, kao predavač na strukovnim i asistent na akademskim studijama, gde je bila angažovana na predmetima poslovni engleski jezik i marketing. Pored ovih radnih angažovanja, u periodu od 2009. do decembra 2012. godine radila je pri misiji vladavine prava Evropske unije na Kosovu – EULEKS u Prištini na poziciji analitičara srpskih medija. U decembru 2012. godine unapređena je na poziciju službenika za komunikaciju Evropske unije za sever Kosova. U novembru 2014. godine, prelazi da radi za Kancelariju Specijalnog predstavnika EU na Kosovu/EU Kancelarije na poziciji političke savetnice za sever Kosova.

Kontakt forme
Kada nas kontaktirate putem kontakt forme, mi prikupljamo Vaše podatke o ličnosti kako bismo odgovorili na Vaš upit. Pravni osnov za ovu vrstu obrade je naš legitimni interes da odgovorimo na Vaš upit. Vi nemate zakonsku obavezu da nam dostavite navedene podatke, ali bez njih nećemo biti u mogućnosti da Vam pružimo odgovarajući odgovor ili uslugu.

Prihvatam uslove
MET Chat 1
Zdravo! 👋 Dobro došli na MET.
Da li Vam je potrebna pomoć?