Umanjenje školarine za menadžment studije

28.03.2014.

Na Univerzitetu Metropolitan ove godine kandidati mogu da upišu studije iz oblasti menadžmenta po sniženim cenama školarina. U sklopu Fakulteta za menadžment realizuju se tri studijska programa Biznis i marketing, Inženjerski i operacioni menadžment i Menadžment u sportu.

Četvorogodišnji akreditovani programi (240 ESPB) organizovani prema Bolonjskoj deklaraciji omogućavaju studentima studiranje koje je neophodno kako bi se osposobili za realno poslovno okruženje i samostalno izvršavali svoje radne zadatke.

Umanjenje školarine sa 1.500 evra na 1.200 evra za tradicionalan vid studiranja u našem centru u Beogradu i 1.000 evra školarina za one koji žele da studiraju u našem centru u Nišu. Za internet studente  školarina je ista ukoliko plaćaju u ratama, međutim ukoliko plate školarinu pri upisu u celosti onda ona iznosi 800 evra. U školarinu uključene su knjige.

Tradicionalni studenti posećuju predavanja i njihovo prisustvo, odnosno neprisustvo se beleži redovno. Internet studenti nemaju mogućnost da posete predavanja ali imaju mogućnost da zakažu konsultacije sa profesorima i asistentima u prostorijama Univerziteta. Svi studenti Univerziteta Metropolitan pristupaju istoj eLearning platformi LAMS gde se nalaze nastavni materijali, komuniciraju sa nastavnim kadrom putem specijalizovanog mail sistema i vrše konsultacije putem Skype-a ili u prostorijama Univerziteta. Dakle jedina razlika između tradicionalnog i internet vida studiranja jeste uslovljenost prisustva odnosno nesprisustva predavanjima.

Internet studiranje je pogodno za osobe koje nisu iz Beograda ukoliko nisu u mogućnosti da žive i studiraju van svog grada i za zaposlene koji nemaju vremena da posećuju predavanja zbog posla kojim se bave. Diploma nakon studija je isto vrednovana i za internet i za tradicionalne studente.

Koncept studiranja na Univerzitetu Metropolitan jeste prisvajanje zanja ali i stvaranje i unapređenje veština kroz praktične zadatke. Simulacija realnog poslovnog okruženja gde student ima mogućnost da testira svoje znanje i veštine rešavajući neki poslovni problem, dosta je česta pojava prilikom studiranja. Na ovaj način studenti Univerziteta Metropolitan tokom studija stiču iskustvo, u cilju osposobljavanja pojedinca za snalaženje u radnom okruženju sa razvijenim poslovnim razmišljanjem. Dokaz o kvalitetu studiranja na Univerzitetu jesu i uspesi studenata sa menadžmenta koji su prošle godine osvojili prvo mesto u rešavanju studije slučaja na takmičenju koje je organizovao Fakultet tehničkih nauka iz Novog sada, kao i drugo mesto na najvećem sportsko-obrazovnom događaju u regionu ERSTE Menadžerijada.

Ukoliko ste zainteresovani za studije na Univerzitetu Metropolitan možete nas kontaktirati putem mail-a: info@metropolitan.ac.rs ili pozivom na broj 011/ 20 30 885.

Pogledajte tutorijal za eLearning platformu LAMS i upoznajte se sa načinom studiranja na Univerzitetu Metropolitan.

skolarina-plakat