Studijski program – Računarske igre predstavljen na GameUp festivalu

3.04.2018.

Na ovogodišnjem GameUp festivalu, koji je održan u prelepom prostoru Jugoslovenske kinoteke, pored mnogobrojnih „game“ učesnika i Univerzitet Metropolitan je predstavio jedini akreditovan studijski program u Srbiji i regionu – Računarske igre u okviru Fakulteta informacionih tehnologija.

Studijski program Računarske igre Univerziteta Metropolitan je multidisciplinarni program koji je razvijen na osnovu analize sličnih studijskih programa u svetu, a rezultat je učešća Univerziteta Metropolitan u Tempus projektu INCOMING koji finansira EU.

GameUp je stvoren sa ciljem da bude posvećen lokalnoj i regionalnoj game development zajednici. Misija GameUp-a je da kroz različite programske celine promoviše igre i ostvarenja lokalnih i regionalnih developera i osnaži pojedince, timove i kompanije u ovoj industriji. Ovo je bila još jedna uspešna godina za GameUp, što je najbolje pokazala velika posećenost festivala.

Više o studijskom programu Računarske igre možete naći na sajtu www.met.rs/ri