Studenti Modnog dizajna Univerziteta Metropolitan na 44. Belgrade Fashion Week-u

9.10.2018.

Studenti Modnog dizajna Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan i ove godine imaju svoju reviju i predstavljaju radove na izložbi u okviru 44. Belgrade Fashion Week-a. Revija naših studenata će se održati 27. oktobra sa početkom od 22h u Belexpocentru, dok će izložba biti postavljena od 26. do 28. oktobra u foajeu .

Studentkinja četvrte godine Mina Maksimović će prikazati na reviji svoju diplomsku, mušku kolekciju,koja nosi simboličan naziv 99/100. Mina u kolekciji eksperimentiše sa poimanjem lepog i ružnog, odnosom harmonije i disharmonije, poželjnog i nepoželjnog. Poigrava se sa emocijama, (ne)sklad, (ne)razumevanje, (ne)lagodnost. Primarno polazište za Mininu mušku kolekciju 99/100 su adolescenti i njihove transformacije.

Pored Mine i studentkinje sa treće godine Modnog dizajna će predstaviti svoje modele inspirisane konceptom savremene umetnosti i primenom u savremenom odevanju, kroz analizu umetničkog dela, trenda, praktične primene i kreativne interpretacije. Studentkinje Univerziteta Metropolitan, koje će predstaviti svoje modele su: Katarina Krajnović, Ivana Marčak, Jelena Borisavljević, Jovana Branić, Luna Mitić, Nikolija Rajković, Samra Hamzić, Sandra Šumarac i Marija Radišić.

Kao i prethodne godine, studenti će imati podršku profesora koji su eksperti u svom poslu i koji iza sebe imaju uspešne revije i svetski poznate kreacije – Tijane Pavlov, Katarine Samardžić i Aleksandra Protića.

SAZNAJTE VIŠE O PROGRAMU „MODNI DIZAJN“