Old Wolves – pobednici takmičenja za „IT projekat godine“

29.05.2018.

Održano je finale takmičenja za „IT projekat godine“ na Univerzitetu Metropolitan u Nišu, u subotu 26. maja 2018. godine, gde su finalisti predstavili projekte na kojima su radili tri meseca uz podršku i pomoć svojih profesora.

Stručni žiri su činili profesori Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan: profesorka dr Svetlana Cvetanović i asistentkinje Jovana Jović i Milica Mladenović.

Prvo mesto je osvojio tim Old Wolves, četvrtog razreda Elektrotehničke škole „Mija Stanimirović“ iz Niša – Andrija Cajić, Danilo Potpara, Nemanja Stojanović i Andrija Marjanović, zajedno sa profesorom Goranom Lučićem. Naziv projekta tima Old Wolves je „ES-SOS“ koji predstavlja mobilnu/ desktop aplikaciju, koja je namenjena za bržu i precizniju komunikaciju između korisnika. Mobilnu aplikaciju koriste korisnici kojima treba pomoć, dok desktop aplikaciju koriste samo ovlašćena lica koja primaju zahtev za pomoć. Korisnici mobilne aplikacije mogu da izaberu dva načina komunikacije: 1. RealTime video i audio prenos 2. Tekstualno dopisivanje

Drugoplasirana ekipa je tim iz srednje Elektrotehničke škole „Nikola Tesla“ iz Pančeva, a članovi tima Mason III bili su učenici četvrtog razreda – Andreja Opačić, Stevan Stanišić, Miloš Stanišić i Nikola Stojaković, sa profesorkom Nadom Stojićević. Njihov projekat pod nazivom „EtarDnevnik”  je decentralizovani elektronski dnevnik, što znači da se podaci iz dnevnika ne skladište samo na jednom mestu već su dostupni sa više različitih izvora, čiji broj se stalno povećava od trenutka objavljivanja podataka.

Učenici prvoplasiranog tima su osvojili stipedniju za sve četiri godine Osnovnih akademskih studija na Fakultetu informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan, dok su učenici drugoplasirane ekipe osvojili vaučere od 1.000€ takođe za studije na FIT-u.

Cilj takmičenja „IT projekat godine“ je da pripremi buduće studente informatike za uspešno studiranje, da im  omogući da ovladaju veštinama i znanjima projektnog i timskog razvoja IT aplikacija, kao i da im pomogne u razumevanju razlike između užih disciplina računarstva, kao što su: Informacione tehnologije, Softversko inženjerstvo, Informacioni sistemi i Računarske igre koje su i deo studijskih programa na Fakultetu informacionih tehnologija na Metropolitanu.

Čestitamo svim učesnicima ovog nesvakidašnjeg, a sada već tardicionalnog takmičenja iz oblasti IT-a koji uspešno organizuje Univerzitet Metropolitan i gde srednjoškolci imaju priliku da pokažu svoje znanje i talenat.