Još jedan MET Game Hackathon – najveći online gejmerski hakaton za srednjoškolce održan je na Univerzitetu Metropolitan, uz podršku Mad Head Games-a

22.02.2022.

Najveći gejmerski hakaton za srednjoškolce 3. i 4. razreda – MET Game Hackathon, održan je online i ove godine na Univerzitetu Metropolitan, uz podršku Mad Head Games-a.

Na MET Game Hackathon-u je učestvovalo je 13 timova koji su imali 24h da osmisle i kreiraju svoju video igru. Tokom hackathon-a su održane i radionice koje su služile kao pomoć svim timovima u kreiranju i prezentaciji njihovih radova, a u pitanju su:

„Razvoj video igara“ koju je održao Igor Sabo sa Fakulteta informacionih tehnologija, i radionica „Kako prezentovati ideju“ koju je održala Sanja Šunjevarić, sa Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan.

Takmičari hackathon-a su imali podršku mentora, studenata Fakulteta informacionih tehnologija, koji su im bili na raspolaganju za konsultacije tokom celog takmičenja.

Stručni žiri činili su: Igor Sabo, asistent na studijskom programu Računarske igreFakulteta informacionih tehnologija, Predrag Stamenković, docent na Fakultetu digitalnih umetnosti i Dušan Obradović iz kompanije Peaksel iz Niša.

Prvo mesto za najbolje kreiranu video igru osvojio je tim – Tim #8552 u čijem sastavu su bili Nikola Janković, Andrija Ilić, Ilija Milojević, Bogdan Jocić, koji su osvojili vaučer od po 1.000€ za upis na prvu godina Fakulteta informacionih tehnologija ili Fakulteta digitalnih umetnosti.

Drugo mesto i nagradu od 700€ za upis je osvojio tim – Accrilly u sastavu: Pavle Selaković i Milan Nikić

Treće mesto i vaučer za upis od 500€ stručni žiri dodelio je timu Mitić & Dinić Games koji su činili – Veljko Dinić, Nikola Živković i Pavle Mitić.

Četvrto mesto i vaučer od 400€ za upis, osvojio je tim – Silver, u sastavu – Dušan Jovanović, Aleksa Stanković, Ilija Milutinović i Petar Stošić.

Svi finalisti hackathon-a dobili su od Univerziteta Metropolitan i 10% popusta za upis na 1. godinu studija.

Mad Head Games obezbedio je svim pobedničkim timovima vredne robne nagrade, u vidu tehničke, odnosno gejmerske opreme.

Koristimo ovu priliku i da se posebno zahvalimo kompaniji Mad Head Games, koja godinama unazad, zajedno sa nama, podržava i inspiriše mlade talente u svetu gejminga!

Čestitamo pobednicima i zahvaljujemo se svim takmičarima i želimo im puno uspeha u gejmerskoj budućnosti koja ih čeka!