Gejmerski tim Magma pobednik i na MET Game Hackathon takmičenju u Nišu

18.03.2019.

Završen je i MET Game Hackathon na Univerzitetu Metropolitan u Nišu, gde je nakon 24h pobedu odneo tim Magma, koji je nedavno osvojio i prvo mesto u okviru takmičenja Global Game Jam-a, gejmerskog takmičenja koje je održano u celom svetu.

Tema MET Game Hackathon takmičenja je bila – Chain reaction, koju su učesnici dobili pred sam početak takmičenja od gejmerske kompanije Mad Head Games. Pre početka samog takmičenja, učesnici su imali radionicu „Javni nastup“ koju je održala Milica Mladenović, asistent na Fakultetu za menadžment. Svi takmičari su imali mentore koji su bili od velike pomoći tokom celog takmičenja. Mentori su bili studenti sa Fakulteta informacionih tehnologija i Fakulteta digitalnih umetnosti. Takmičari nisu morali da imaju predznanje, jer je sam cilj takmičenja bio da upravo najbitnije gejming veštine nauče na Univerzitetu Metropolitan. Asistent na FIT-u, Igor Sabo je održao radionicu „Razvoj igara“.

Na MET Game Hackathon-u u Nišu je bilo 9 timova: Abstract Foxes, Last Picks, Hoperi, Timetina, Select, Leon, Java brat, Magma i Nautilus iz različitih srednjih škola: Tehničke škole „Rade Metalac” iz Leskovca, Gimnazijе Leskovac, ETŠ „Mija Stanimirović” Niš, Gimnazijе „Bora Stanković” Niš, Gimnazijе „Stevan Sremac” Niš, ETŠ „Nikola Tesla” Niš, Gimnazijе „Svetozar Marković” Niš i Gimnazijе „9. Maj” Niš. Članove žirija su činili: Igor Sabo i Marko Tnić, asistenti na Fakultetu informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan, i Dušan Ilić predstavnik digitalne kompanije Peaksel.

Prvu nagradu i vaučer od 1.000€ za studije na Fakultetu informacionih tehnologija, kao i vrednu nagradu od partnera takmičenja, gejmerske kompanije Mad Head Games, osvojio je tim Magma: Dušan Mitrović, Marko Petrović, Bogdan Mitrović i Bogdan Micić iz niške gimnazije „Bora Stanković”.

Drugo mesto je pripalo timu Nautilus, takođe iz niške gimnazije „9. Maj” u sastavu   Jovana Pavkovića i Miloša Krstića, koji su dobili vaučer od 500€ za prvu godinu studija na Fakultetu informacionih tehnologija i nagrade od Mad Head Games-a, dok je treće mesto i vaučer od 250€ osvojio tim Last Picks: Goran Petković, Dušan Todorović, Mateja Stanojević i Vladislav Kostić iz leskovačke gimnazije.

Čestitamo svim učesnicima, koji su bili deo najvećeg gejmerskog hackathon-a za srednjoškolce u organizaciji Univerziteta Metropolitan i partnera takmičenja kompanije Mad Head Games. Takođe se zahvaljujemo i sponzorima bez koga takmičari ne bi mogli da budu budni 24h:  Guarana No Sleep, Aqua Viva, Chipsy i Štark – Integrino keks.