MET TECH INNO DAY – USKOČI U BUDUĆNOST

29.04.2021.

Univerzitet Metropolitan i Fakultet informacionih tehnologija u četvrtak, 13. maja u 12h organizuju prvi besplatan i jedinstven IT događaj namenjen svim budućim brucošima, studentima i ljubiteljima informacionih tehnologija.

U vreme kada su informaciono-komunikacione tehnologije neophodne svakoj organizaciji i kada su potrebe za IT kadrovima u vrhu ponuda svih poslova na tržištu rada, približićemo kako i na koji način IT inženjeri razmišljaju i odlučuju i prezentovati najaktuelnije oblasti i tehnologije koje menjaju tok IT budućnosti.

Iskustvo i nova IT saznanja biće predočena od strane iskusnih profesionalaca iz oblasti informaciono–komunikacionih tehnologijia – naših profesora i predstavnika IT organizacija, u okviru četiri panela. U pitanju su:

IT INŽENJERI KAO DONOSIOCI ODLUKA U KOMPANIJAMA – Prof. dr Miroslava Raspopović Milić,dekan Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan i Dr Miloš Jovanović, izvršni direktor i predsednik OpenLink Grupe

MOGUĆNOSTI I IZAZOVI BLOCKCHAIN TEHNOLOGIJA I KRIPTOVALUTA – Prof. dr Nemanja Zdravković, docent na Fakultetu informacionih tehnologija i šef Laboratorije za blokčejn tehnologiju na Univerzitetu Metropolitan i Aleksandar Matanović, osnivač i izvršni direktor kompanije za trgovinu kriptovalutama ECD.rs

VR/AR U INDUSTRIJI VIDEO IGARA – Dr Petar Pejić,docent na Fakultetu informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan

DIGITALNI StartUp I USPEŠNO IT POSLOVANJE – Dr Vladimir Škorić, docent na Fakultetu za menadžment Univerziteta Metropolitan i Milan Ivanović, direktor kompanije Mediatalks

Na kraju plenarnog dela, biće organizovane radionice, na kojima će svi zainteresovani raditi na konkretnoj aplikaciji ili animaciji, o čemu ćete više saznati na samom događaju. Radionice će biti pod mentorstvom naših profesora sa Fakulteta informacionih tehnologija i Fakulteta digitalnih umetnosti. Najbolji radovi i rešenja biće nagrađeni!

Radionice koje će biti održane:

USER EXPERIENCE – dr Katarina Kaplarski, docent na Fakultetu za menadžment Univerziteta Metropolitan

KAKO KREIRATI KRIPTO NOVČANIK – ECD platforma – Aleksandar Matanović, osnivač i izvršni direktor kompanije za trgovinu kriptovalutama ECD.rs

NAPRAVI SVOJU PRVU RAČUNARSKU IGRU – MSc Igor Sabo, asistent na Fakultetu informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan.

Svi učesnici dobiće elektronski SERTIFIKAT Univerziteta Metropolitan za učešće na MET TECH INNO DAY-u. Sertifikat omogućava oslobođenje od polaganja prijemnog ispita za sve one koji budu zainteresovani da upišu osnovne akademske studije na Fakultetu informacionih tehnologija.

PRIJAVITE SE>>

BROJ MESTA JE OGRANIČEN, OBEZBEDITE SVOJE MESTO NA VREME!