MET TECH INNO DAY NA UNIVERZITETU METROPOLITAN U NIŠU

10.05.2022.

Univerzitet Metropolitan i Fakultet informacionih tehnologija u subotu, 21. maja u 11h, organizuju drugi po redu besplatan i jedinstven IT događaj namenjen svim budućim brucošima, studentima i ljubiteljima informacionih tehnologija! Događaj će biti organizovan u prostorijama Univerziteta Metropolitan u Nišu, ali postoji mogućnost i online praćenja, za sve one koji nisu u mogućnosti fizički da prisustvuju istom.

U vreme kada su informaciono-komunikacione tehnologije neophodne svakoj organizaciji i kada su potrebe za IT kadrovima u vrhu ponuda svih poslova na tržištu rada, približićemo kako i na koji način IT inženjeri razmišljaju i odlučuju i prezentovati najaktuelnije oblasti i tehnologije koje menjaju tok IT budućnosti.

Iskustvo i IT inovacije biće predočene od strane vrhunskih stručnjaka iz oblasti informaciono–komunikacionih tehnologijia – profesora i predstavnika IT organizacija, u okviru četiri panela.

Na kraju plenarnog dela, biće organizovane radionice, na kojima će svi zainteresovani raditi na konkretnoj aplikaciji ili animaciji, o čemu ćete više saznati na samom događaju. Radionice će biti pod mentorstvom profesora i asistenata sa Fakulteta informacionih tehnologija.

PANELI i PREDAVAČI:

1.Značaj primene mikroservisa pri razvoju aplikacija

PredavačI: Doc. dr Milan Tančić i Radiša Ilić Horisen Solutions

2.Šta je nauka o podacima i kako izgleda posao Data Scientist-a u IT firmi?

Predavači: Doc. dr Emilija Kisić + Doc. dr Jelena Kocić

3.Razvoj IT startup-a

Predavači: Doc. dr Petar Pejić + studenti Raising Starts

4.Savremene tehnologije za razvoj video igara

Predavači: Prof. dr Miljan Milošević i Doc. dr Miloš Kostić

5.Matematika budućnosti – razumevanje i primena matematike uz pomoć tehnologije

Predavač: Prof. dr Vladimir Milićević

RADIONICE:

1.Razvoj Java ee web aplikacije – Prof. dr Vladimir Milićević

2.Izrada video igre u Unity-u – Saradnik u nastavi Vuk Mihailović Takimoto

3.Kako možemo sakupiti, obraditi i koristiti podatke sa društvenih mreža – MSc Jovana Jović

PRIJAVITE SE >>

BROJ MESTA JE OGRANIČEN, OBEZBEDITE SVOJE MESTO NA VREME!