MET TECH INNO DAY NA UNIVERZITETU METROPOLITAN U NIŠU

19.05.2023.

MET TECH INNO DAY – subota, 27. maj u 11h na Univerzitetu Metropolitan u Nišu je specijalan i besplatan IT seminar koji organizuje Univerzitet Metropolitan, a namenjen je za sve srednjoškolce, studente i obožavaoce informacionih tehnologija.

Učesnicima koji nisi u mogućnosti da fizički prisustvuju događaju na Univerzitetu Metropolitan u Nišu, omogućeno je praćenje putem LIVESTREAM-a.

U vreme kada su informaciono-komunikacione tehnologije neoizostavni deo svih organizacija i kada su potrebe za IT kadrovima u vrhu ponuda svih poslova na tržištu rada, na MET TECH INNO DAY seminaru, vrhunski IT stručnjaci će prisutnima približiti kako i na koji način IT inženjeri razmišljaju i donose odluke i prezentovati najaktuelnije oblasti koje menjaju tok IT budućnosti.

Po završetku stručnih predavanja, biće organizovane radionice na kojima će svi učesnici imati priliku da steknu praktična znanja iz nekih od najaktuelnijih oblasti u IT industriji. Radionice će biti pod mentorstvom profesora i asistenata sa Fakulteta informacionih tehnologija, Univerziteta Metropoltan.

Svi učesnici dobiće SERTIFIKAT Univerziteta Metropolitan za učešće na MET TECH INNO DAY-u. Sertifikat omogućava oslobođenje od polaganja prijemnog ispita za sve one koji budu zainteresovani da upišu osnovne akademske studije na Fakultetu informacionih tehnologija.

PANELI i PREDAVAČI:

PANEL I – Kako se postaje etički haker?

Predavač: Prof. dr Igor Franc

PANEL II – Etika, pravičnost i privatnost u veštačkoj inteligenciji

Predavač: Doc. dr Miroslava Jordović Pavlović

PANEL III – Računarski suverenitet i značaj kritične infrastrukture

Predavač: Dr Miloš Jovanović

PANEL IV – Ko su učesnici u softverskom projektu i kako komunicirati sa njima?

Predavač: Izvršni direktor IceFyre Solutions, Andreja Žujković

PANEL V – Kreiranje interaktivnih i imerzivnih iskustava