GLOBAL GAM JAM 2022. NA UNIVERZITETU METROPOLITAN

11.01.2022.

Global Game Jam® (GGJ) se i ove godine održava u Online formatu u organizaciji Univerziteta Metropolitan i trajaće od 26. do 30. januara.

Svi zainteresovani gejmeri, programeri, ljubitelji igara, jam-ova i hakatona će imati priliku da se oprobaju u izradi video igre na zadatu temu. Tema ostaje u tajnosti do samog početka Global Game Jam-a, kada će biti objavljena u celom svetu, u isto vreme.

Global Game Jam se održava na preko 930 lokacija u 118 zemalja širom sveta, a cilj događaja je da okupi sve ljubitelje, sa ili bez developerskog iskustva, kako bi gejming zajednica u Srbiji i svetu nastavila da raste.

Svi timovi će imati čak 96h da kreiraju svoju video igru, a nakon isteka vremena, imaće priliku da predstave svoje finalne ideje. Iako nemate formiran tim, ali želite da se takmičite, prijavite se i mi ćemo Vam dodeliti tim sa kojim ćete raditi. Tokom trajanja Jam-a učesnicima će na raspolaganju biti mentori sa Univerziteta Metropolitan, koji će timovima pomagati u izradi rešenja, a na samom početku događaja biće održane radionice namenjene takmičarima koji nemaju iskustva u kreiranju video igara.

Događaj će se održati putem Zoom-a i Discord-a, pa će svi učesnici tim putem moći međusobno da komuniciraju i sa svojim članovima tima i sa drugim učesnicima i mentorima. Na ovaj način takmičari će imati mogućnost da razmene znanje i iskustvo, ali i da se dobro zabave i druže!

Više informacija o Global Game Jam-u možete pronaći i na zvaničnom sajtu događaja >>

Vidimo se!

Prijavite se OVDE >>