Predictive Maintenance Education & Training System – PreMETS

(Broj projekta: 101108469 — PreMETS — ERASMUS-EDU-2022-PI-ALL-INNO)

PreMETS projekat je projekat ERASMUS+ Partnerstvo za inovacije.

Prediktivno održavanje (PM) je kritičan element za optimizaciju primarnih resursa koji se koriste u privredi i na osnovnim infrastrukturni sistemi (uz istovremeno ublažavanje klimatskih promena). Ciljevi PreMETS-a su da se uvede savez za jačanje evropskih inovacija u prediktivnom održavanju kroz preduzetnička saradnja, obrazovanje i obuka za razvoj koherentne digitalne platforme koja pokriva sve aspekte PM proces. U ovom kontekstu, opšti ciljevi PreMETS-a (povezani sa ciljevima poziva) su:

1. Razviti inovativni međudisciplinarni i međusektorski komplet alata za PM obrazovanje.
  2. Razviti najnoviji alat za trenere u oblasti upravljanja menadžerima
  3. Razviti okvir za sertifikaciju mikrokredita za mikro kurseve koji se odnose na PM koji bi omogućio najmanje 500 učenika (studenti, SOO učenici, radna snaga) da dobiju sertifikat za priznavanje veština
  4. Razviti međudisciplinarnu platformu koja bi uključivala komplet alata za obrazovanje PM, paket za PM trenere i sistem mikrocredencijala
  5. Pilotiranje kurseva obuke i platformu putem inovativnog učenja zasnovanog na radu, namenjeno polazanicima akademskih i strukovnih studija, ali i polaznicima iz industrije.

Partneri na projektu pored Univerziteta Metropolitan su i: Koordinator – Ethniko Kentro Erevnas Kai Technologikis Anaptyxis El, Partneri: Yet Astiki Mi Kerdoskopiki Etaireia, University Of Piraeus Research Center, Helixconnect Europe Srl, Institutul National De Cercetare Dezvoltare In Sudura Si Incercari De Materiale – ISIM TIMISOARA, Nano Inteliform SRL, EIT Manufacturing East GMBH, Lodzka Izba Przemyslowo-Handlowa, DEEP BLUE SRL, ACCELIGENCE LTD, Foundation Wegemt – A European Association Of Universities In Marine Technology And Related Sci, ATLANTIS ENGINEERING AE.

Više o projektu možete naći na sledećoj stranici: https://premets.eu/

*The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.