ILEDA – Improving online and blended learning with educational data analytics

(Broj projekta: 2021-1-BG01-KA220-HED-000031121)

Projekat ILEDA (Improving online and blended learning with educational data analytics) je projekat ERASMUS+ iz oblasti strateškog partnerstva. Svrha projekta je pronalaženje rešenja kako unaprediti postojeće načine onlajn i hibridnog učenja.

Ciljevi projekta su:

• Poboljšanje postojećeg načina onlajn i hibridnog učenja,
  • Poboljšanje načina praćenja uspeha i rada studenta korišćenjem analitike učenja
  • Motivisanje studenata da budu aktivniji u onlajn i hibridnom učenju,
  • Pronalaženje pravih alata koji će ostvariti pravu analizu učešća studenata u nastavi.

Onlajn i hibridno učenje je zastupljeno na Univerzitetu Metropolitan od nastanka samog Univerziteta. Trenutna situacija sa pandemijom COVID-19 je dovela do globalnog širenja onlajn i hibridnog učenja u svim obrazovnim institucijama. ILEDA projekat kroz inovativne metodologije nastave i primene analitike učenja (engl. learning analytics) radi na poboljšanju i efikasnosti onlajn i hibridnih formi učenja.

Učesnici projekta su: Leon Univerzitet (Universidad de Leon), Univerzitet Metropolitan u Beogradu, Univerzitet iz Sofije Sv. Klimen Ohridski i Univerzitet istočne Finske.

Više o projektu možete naći na sledećoj stranici: https://ileda.eu/

*The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.