Univerzitet Metropolitan u cilju zaštite svojih studenata od novonastale situacije i Korona virusa (COVID 19), je odlučio da od petka, 13. marta 2020. godine nastavu realizuje isključivo online, primenom savremenog sistema za elektronsko učenje Univerziteta Metropolitan (e-Learning).

Kao visokoškolska naučno-obrazovna institucija koja svoje studente stavlja u centar pažnje, u skladu sa rasporedom predavanja i zakazanim terminima koji su predviđeni za rad – studenti mogu nesmetano da koriste online lekcije predmeta preko e-Learning sistema, a takođe u tim terminima i profesori će biti dostupni putem interneta da odgovore na sva pitanja i nedoumice studenata Univerziteta Metropolitan.

Za sve dodatne informacije do prekida vanrednog stanja, na raspolaganju je administrativna služba Univerziteta Metropolitan.