Za lepši Niš – Univerzitet Metropolitan

17.11.2015.

Akcija „Za lepši Niš“ je održana u petak, 13. novembra 2015. godine u Nišu, slikanjem murala na zidu bioskopa „Kupina“ i oslikavanjem deset žardinjera koje se nalaze u Balkanskoj ulici.

Lazar Krpotić, student Fakulteta umetnosti u Nišu, donirao je materijal za izradu murala, a Univerzitet Metropolitan je donirao sredstva, boje i četke. Studenti I i II godine Grafičkog dizajna Univerziteta Metropolitan, Poslovno-obrazovnog centra u Nišu, ulepšali su i promenili izgled žardinjera do kraja dana.

Ivan Redi arhitekta, koji je idejni tvorac projekta „Za lepši Niš“, nije krio zadovoljstvo što se akcija nastavlja i pobuđuje sve veće interesovanje mladih u Nišu.

U projektu učestvuju sve institucije kulture koji gravitiraju ovom delu grada, kako bi te dve ulice postale kreativno parče Niša.

Univerzitet Metropolitan je vrlo ponosan na sve svoje studente i njihova dela.