Uvodna radionica „Predstavljanje koncepta Kreativnog centra“ na Univerzitetu Metropolitan u Nišu

19.03.2019.

U prostorijama Kreativnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu, u utorak, 19. marta 2019. godine, održana je uvodna radionica „Predstavljanje koncepta Kreativnog centra“ („Introduction to the Concept of Creative Center“). Radionicu je održala MSc Ecc Milica Mladenović, rukovodilac Kreativnog centra i asistent na Fakultetu za menadžment.

Radionica se sastojala iz tri dela:

• Predstavljanje koncepta Kreativnog centra – misija, vizija, ciljevi i nedeljne aktivnosti
  • Uvodna radionica za podršku studentima u kreativnom razmišljanju
  • Brainstorming ideja i interaktivna diskusija

Na samom početku, Milica Mladenović je studentima predstavila koncept Kreativnog centra i detaljnije predočila misiju, viziju, ciljeve i planirane nedeljne aktivnosti u Kreativnom centru. Tom prilikom je istaknula važnost povezivanja i saradnje studenata različitih smerova u iznošenju i razvoju ideja. Zatim su studenti svih fakulteta i godina Metropolitan univerziteta izneli svoje ideje u brainstorming sesiji, nakon čega je usledila interaktivna diskusija uz davanje predloga za unapređenje iznetih ideja.

Univerzitet Metropolitan je veoma zadovoljan pozitivnom energijom koja je vladala tokom prve održane radionice u Kreativnom centru, kao i zavidnim nivoom kreativnosti i saradnje koju su pokazali studenti različitih smerova UM-a. Metropolitan se uvek trudi da omogući svojim studentima sticanje novih znanja i veština, kao i priliku da iskažu i razviju svoju kreativnost.