“Uvertira za Henrija Milera”, izložba profesorke FDU Vesne Pavlović

12.10.2022.

Profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti, Vesna Pavlović je ove godine imala dve velike samostalne izložbe posvećene desetogodišnjem radu u tehnici kolaža. Izložbe su bile u Čačku i Opovu.

Sada imamo priliku da vas pozovemo u novobeogradsku Blok galeriju (Jurija Gagarina 221), na izložbu pod nazivom “Uvertira za Henrija Milera, gde će nam Vesna Pavlović predstaviti svoje nove radove koji su “uvertira” u njen doktorski rad u PETAK, 14. OKTOBRA, s početkom u 19h.

Vesna Pavlović je rođena u Nišu. U rodnom gradu je završila srednju umetničku školu. Diplomirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1996. godine, gde je 2003. magistrirala na odseku grafike u klasi prof. Zorana Todovića. Od 1995. godine član je Niškog grafičkog kruga, a od 1997. ULUS-a. Od 1997. do 2000. radi kaodemonstrator na Akademiji lepih umetnosti u Poznanju (Poljska). Od 2006. je vanredni profesor na Fakultetu digitalnih umetnostu, Univerziteta Metropolitan u Beogradu. Na doktorskim studijama Akademije umetnosti u Novom Sadu je od 2022. godine.

Izlagala je na preko 250 kolektivnih izložbi kod nas i u inostranstvu. Dobitnik je nekoliko nagrada za stvaralaštvo. Bila je učesnih na 18 međunarodnih kolonija. Ovo joj je 28-a samostalna izložba.

Izložba će biti otvorena do 26. oktobra 2022.

Vidimo se!