Uspešno održan Prvi Festival video igara, u Nišu, na Univerzitetu Metropolitan

12.12.2023.

Svi putevi gejmera u petak 8. decembra vodili su na Univerzitet Metropolitan u Nišu i prvi Festival video igara, na kome je predstavljeno 20 video igara koje su kreirali studenti Univerziteta Metropolitan, sa studijskog programa Razvoj video igara.

Ponsoni smo što je prvi festival ovog tipa protekao uspešno, sa inovativnim igrama i uzbudljivim aktivnostima koje su privukle rekordan broj posetilaca.

Posetioci su imali priliku da učestvuju u turnirima iz 3 video igre koje su kreirali MET studenti, a najbolji su osvojili i vredne nagrade. Takođe, svi prisutni su imali mogućnost da prisustvuju diskusijama, postave pitanja i čuju sve što ih interesuje o kreiranju i dizajniranju video igara, od studenta i profesora Univerziteta Metropolitan.

Prvi Festival video igrara u Nišu, je postavio nove standarde u industriji, donoseći inspiraciju, zabavu i inovacije na jednom mestu.

Vidmo se uskoro na nekom sličnom događaju koji planiramo!