USPEŠNO ODRŽAN MET TECH INNO DAY NA UNIVERZITETU METROPOLITAN U NIŠU

23.05.2022.

Fakultet informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan organizovao je, drugi po redu besplatan i jedinstven IT događaj namenjen svim budućim brucošima, studentima i ljubiteljima informacionih tehnologija! Događaj je organizovan uz podršku Erasmus+ projekta ,,Mathematics of the Future: Understanding and Application of Mathematics with the help of Technology – FutureMath’’, ref. broj 2020-1-RS01-KA203-065388.

Na samom događaju prisustvovalo je više od 100 učesnika, od kojih je veći deo bio u prostorijama Univerziteta Metropolitan u Nišu, dok su oni koji nisu bili u mogućnosti da fizički prisustvuju pratili live stream prenos.

Na MET TECH INNO DAY-u, u okviru 4 panela, posetiocima je predočeno, od strane vrhunskih stručnjaka iz oblasti informaciono–komunikacionih tehnologijia – profesora i predstavnika IT organizacija, kako i na koji način IT inženjeri razmišljaju i odlučuju i bile su im prezentovane najaktuelnije oblasti i tehnologije koje menjaju tok IT budućnosti, u vreme kada su informaciono-komunikacione tehnologije neophodne svakoj organizaciji i kada su potrebe za IT kadrovima u vrhu ponuda svih poslova na tržištu rada. Poseban panel bio je posvećen projektu FutureMath ,,Matematika budućnosti – razumevanje i primena matematike uz pomoć tehnologije’’, čije je dosadašnje rezultate predstavio prof. dr Vladimir Milićević, član projektnog tima Univerziteta Metropolitan.

Na kraju plenarnog dela, bile su organizovane radionice, na kojima su svi zainteresovani radili na konkretnoj aplikaciji ili animaciji. Radionice su bile pod mentorstvom profesora i asistenata sa Fakulteta informacionih tehnologija.

Kao i uvek, i na ovom događaju bili su naši nezaobilazni sponzori, dugogodišnji partneri Univerziteta Metropolitan: Guarana No Sleep, Aqua Viva, Chipsy i Tube, hvala im!

Ukoliko niste imali priliku da prisustvujete ili pratite MET TECH INNO DAY, ovde možete pogledati celokupan događaj: