UNIVERZITET METROPOLITAN NA KREATIVNOM KAMPU NA NIŠAVI

3.06.2021.

Kreativni kamp na Nišavi u niškom naselju Brzi brod otvoren je u subotu 29.05.

Organizacija iz Niša, Fabrika umetnika, došla je na ideju da otvori kamp koji će koristiti svi umetnici bez obzira na uzrast i na to da li su profesionalci ili amateri, slikari ili fotografi, kao i ostali građani koji žele da uživaju u prirodi i kreativnom okruženju. Kamp je otvoren za sve zainteresovane da stvaraju, a glavna ideja je da umetnoci mogu da koriste prostor i pribor kampa u bilo koju svrhu.

Studenti Univerziteta Metropolitan prključili su se ovoj interesantnoj akciji i na svojstven način doprineli stvaranju još lepše atmofsere.

Studenti sve četiri godine studija Fakulteta digitalnih umetnosti  su zajedno sa svojim profesorima ( Vesna Vasović, Marija Radosavljević, Mile Kocev i Predrag Stamenković ) dali svoj doprinos otvaranju kampa kroz radionice:

• radionica kaligrafije na papiru
  • radionica kaligrafije na tekstilu
  • bodypainting
  • izlaganje nakita
  • ispisivanje grafita
  • brzopotezni portreti
  • stencil radionica
  • izložba radova

Hvala Kreativnom kampu na pozivu i radujemo se ovakvim akcijama u budućnosti!