Univerzitet Metropolitan na 5. Forumu naprednih tehnologija u Nišu

24.10.2019.

Počeo je 5. Forum naprednih tehnologija u Nišu, koji ima za cilj da prezentuje privredne, naučno obrazovne, institucionalne i kadrovske potencijale grada, kao i celog regiona iz oblasti naprednih tehnologija. Poslovno-obrazovni centar Univerziteta Metropolitan iz Niša je bio deo Foruma, gde je prvog dana na panelu „Dualni model studija u visokom obrazovanju“ govorio i rektor Univerziteta Metropolitan, profesor dr Dragan Domazet.

U okviru Foruma održan je Sajam zapošljavanja i Sajam profesionalne orijentacije, gde je Univerzitet Metropolitan bio aktivan učesnik i svim zainteresovanim posetiocima prezentovao Osnovne, Master i Doktorske akademske studije, kao i studijske programe koje ima u ponudi iz najaktuelnijih oblasti obrazovanja.

Na do sada organizovanim Forumima naprednih tehnologija, uspešno su se realizovali postavljeni ciljevi, okupljajući i prezentujući veliki broj nosilaca aktivnosti iz ove oblasti. Nedovoljno promovisan potencijal ovog dela regiona i njegovih resursa, na Forumu dobija novi oblik koji doprinosi ekonomskom razvoju, privlačenju novih investicija i promociju samog grada Niša, ali i regiona.

5. Forum naprednih tehnologija je podeljen u tri tematska dela, koji se organizuju u oktobru i novembru 2019., kao i martu 2020. godine. Sva dešavanja u okviru Foruma su prilika za prezentaciju elektrotehnike, mašinstva i IKT-a uz promociju novih proizvoda, tehnika i susreta kompanija.