Univerzitet Metropolitan jedan od partnera i realizatora međunarodnog programa obuke FOUNDERS ABC DEEP TECH START-UP

18.08.2023.

The Alliance of Boundary Crossing for Deep Tech project – ABCD projekat, je međunarodna  inicijativa koja teži da postane pokretač promena u stvaranju većeg broja talenata u oblasti duboke tehnologije i da postane glavno središte za preduzetništvo na Zapadnom Balkanu. Podržan je od strane visokoškolskih institucija Zapadnog Balkana, u saradnji sa Evropskim institutom za inovacije i tehnologiju.

Članovi ABCD konzorcijuma su renomirani univerziteti i poznati centri za inovacije sa Zapadnog Balkana i šire. Univerzitet Metropolitan je jedan od partnera i realizatora ovog projekta, zajedno sa:

• Univerzitet Metropolitan u Budimpešti
  • Univerzitet u Sarajevu
  • Politehnički univerzitet u Tirani
  • Univerzitet Crne Gore
  • BothOfUs
  • Centar za inovacije Kosovo
  • Institut Verlab
  • Univerzitet Američki koledž Skoplje
  • Poslovni akcelerator UKIM
  • EPICENTAR – Centar za obrazovanje, preduzetništvo i inovacije
  • DisruptiveHub

Do 2030. godine, projekat ima za cilj da ojača upravljanje projektima, promoviše izgradnju kapaciteta, pruži usluge inkubacije, uspostavi snažne veze sa lokalnim inovacionim ekosistemom i efikasno širi rezultate.

FOUNDERS ABC DEEP TECH START-UP PROGRAM realizuje se kroz saradnju univerziteta, poslovne zajednice i startap ekosistema, sa ciljem unapređenja znanja, podsticanja preduzetničkog mentaliteta i povezivanja svih učesnika.

Program će se sprovoditi tokom perioda od 10 nedelja, pokrivajući 20 tema unutar 8 modula, koji će biti predstavljeni od strane predavača, stručnjaka iz industrije, iskusnih preduzetnika i drugih učesnika ekosistema. Tokom programa, startapi će takođe imati priliku da saznaju više o dostupnim fondovima za deep tech na evropskom nivou i rade 1:1 sa mentorima. Program se zatvara prikazivanjem napretka startapa i njihovog poslovnog potencijala.

Prijave traju do 11. septembra 2023. Sam program se realizuje u periodu od 23. septembra do 30. novembra 2023.

Saznajte više o samom programu i prijavite se na: