UM ORGANIZATOR TRANSNACIONALNOG PROJEKTNOG SASTANKA U SKLOPU ERASMUS+ ILEDA PROJEKTA

24.02.2023.

UM je u sklopu projekta “ILEDA – Improving online and blended learning with educational data analytics”, ref. broj 2021-1-BG01-KA220-HED-000031121 – uspešno organizovao transnacionalni projektni sastanak u Beogradu koji je pod pokroviteljstvom ERASMUS + ILEDA. Učesnici projekta pored Univerziteta Metropolitan su Univerzitet iz Sofije Sv. Klimen Ohridski, Univerzitet istočne Finske, Univerzitet Leon, Španija.

Sastanak je održan  26.01.2023. i 27.01.2023. godine.

Učesnici sastanka su bili:

• Katina Ventseslavova Pancheva – Sofia University „St. Kliment Ohridski“
  • Miguel Ángel Conde González – Univerzitet Leon
  • Francisco Jesús Rodríguez Sedano – Univerzitet Leon
  • Sonsoles López Pernas – Univerzitet Istočne Finske
  • Mohammed Saqr – Univerzitet Istočne Finske
  • Miroslava Raspopović Milić, Univerzitet Metropolitan,
  • Olga Pavlović, Univerzitet Metropolitan

Gosti sastanka su bili naši stručnjaci sa Univerziteta Metropolitan i članovi projektnog tima:

• dr Dragan Domazet,
  • dr Emilija Kisić
  • dr Nemanja Zdravković,
  • Jovana Jović
  • Tamara Vukadinović

Na sastanku se diskutovalo o napretku aktivnosti i daljem radu na rezultatima projekta ILEDA, kao i o daljem nastavku i saradnji na novim projektima.

Pored sastanka svoje goste UM je odveo u kratak obilazak istorijski značajnih delova Beograd, gde su uz pratnju profesionalnog vodiča obišli neke od znamenitosti – Kalemegdan, Terazije, Narodni muzej, Konak Kneginje Ljubice, Sabornu crkvu, Parlament i dr.

ILEDA  ERASMUS + projekat radi na pronalaženju, poboljšanju i inoviranju novog načina učenja uz primenu praćenja progresa rada studenata korišćenjem analitike učenja.

Ukoliko želite više da saznate o projektu ILEDA pogledajte sledeći link: https://ileda.eu/